Najlepsze pączki w Gdyni. Sprawdzamy, gdzie w tym roku serwują najlepsze pączki

W karnawale szczególnym powodzeniem cieszą się pączki. Gdynia to miasto, które ma co najmniej kilka punktów, w których można nabyć doskonałe pączki. Niektóre serwują je przez cały rok, inne w okresie karnawału, a jeszcze inne tylko w tłusty czwartek. Warto wiedzieć, gdzie szukać wyjątkowo dobrych pączków.

Najlepsze pączki w Gdyni: Dobra Pączkarnia

Gdzie warto się udać po najlepsze pączki w Gdyni? Niektórzy twierdzą, że najlepiej do specjalistów, czyli do Dobrej Pączkarni. W Gdyni ma ona swój punkt przy ulicy 10 lutego i nie tylko w tłusty czwartek można tu nabyć pączki o różnych smakach. Dobra Pączkarnia zapewnia, że pączki są wyrabiane ręcznie i nie zawierają konserwantów ani sztucznych dodatków. Wielbiciele pączków z marmoladą mogą liczyć na udekorowane skórką pomarańczową pączki z aromatyczną marmoladą różaną, albo pokryte glazurą pączki z marmoladą wieloowocową. W Dobrej Pączkarni można też zakupić pączki z kremem – do wyboru są takie smaki, jak czekolada, toffi, adwokat, kajmak, chałwa czy marcepan. Sezonowo dostępne są też pączki z owocami oraz z nadzieniem mieszanym. Będąc w pobliżu Dobrej Pączkarni warto przekonać się, jak duży wybór smaków czeka na wielbicieli pączków.

Najlepsze pączki: Gdynia słynie z "Pączusia"

Gdzie w Trójmieście sprzedają najlepsze pączki? Gdynia ma cukiernię, którą wielu mieszkańców Trójmiasta bez wahania wskaże jako tę, która serwuje zdecydowanie najlepsze pączki. "Pączuś" to niepozorna cukiernia mieszcząca się przy ulicy Świętojańskiej w Gdyni. Jest jedną z najchętniej odwiedzanych i najbardziej znanych cukierni w Gdyni. Działa nieprzerwanie od 1999 roku i zatrudnia cukierników, dla których ich zawód jest przede wszystkim pasją. Zapewnia duży wybór słodkości, wysoką jakość i atrakcyjne ceny. A jej pączki dla wielu są po prostu kultowe. Tworzone są na podstawie tradycyjnych, sprawdzonych receptur, przepisów wymyślonych i zapisanych przez przodków, a udoskonalanych przez kolejne pokolenia cukierników. Obok posypanych cukrem pudrem pączków z marmoladą różaną, "Pączuś" oferuje swoim klientom pączki z nadzieniem: budyniowym, budyniowo-czekoladowym, czekoladowym, czekoladowo-marcepanowym, toffi, malinowym, wiśniowym, truskawkowym, czarną porzeczką, jabłkowym i wieloma innymi. W okresie letnim pojawiają się pączki ze świeżą śliwką, ze świeżą jagodą i ze świeżą truskawką, zaś w okresie zimowym można zjeść pączka z nadzieniem adwokatowym lub pączka korzennego z powidłami śliwkowymi. Pączki posypane są cukrem pudrem lub oblane lukrem lub czekoladą, udekorowane skórką z pomarańczy albo kolorową posypką.

Zobacz wideo Ile jest wart przepis na pączki z Górczewskiej? "Nie ma pani takich pieniędzy"

Najlepsze cukiernie: Gdynia zaprasza do Must Bake

W tłusty czwartek największą popularnością cieszą się najlepsze cukiernie. Gdynia ma kilka miejsc, w których kolejki w tłusty czwartek nikogo nie dziwią. Jednym z nich jest cukiernia Formella, działająca w Gdyni od blisko 35 lat. Obecnie ma pięć sklepów firmowych na terenie Gdyni i Rumi. Specjalnością zakładu są torty, zamawiane na urodziny, chrzty, komunie czy wesela. Jednak w karnawale cukiernia ma do zaoferowania swoim klientom pyszne pączki, najczęściej z dżemem owocowym, różą lub adwokatem. Karnawał to również czas, kiedy pączki pojawiają się w codziennej ofercie cukierni Must Bake. Choć i ta pracownia cukiernicza specjalizuje się w przygotowywaniu tortów, to pączki sprzedawane w Must Bake są niezwykle popularne. W okresie poprzedzającym tłusty czwartek można spróbować wielu ciekawych smaków, takich jak choćby malina-róża, karmel czy lemon curd z opalaną bezą włoską.

Najlepsze cukiernie w Gdyni

Najlepsze cukiernie w Gdyni nie zawsze mają pączki w swojej ofercie. Jednak w tłusty czwartek nie może ich po prostu zabraknąć. Tak jest chociażby w cukierni Justynka, która co roku w tłusty czwartek zaprasza na świeże pączki z nadzieniem truskawkowym albo z adwokatem. Pączki pieczone są przez cały dzień i na bieżąco dowożone do wszystkich cukierni, tak by ich dla nikogo nie zabrakło. W tłusty czwartek na pączki zaprasza także Piekarnia Cukiernia Rogalik. W ośmiu punktach zlokalizowanych na terenie Gdyni można liczyć na pączki z marmoladą wieloowocową, różą, adwokatem lub czekoladą. 

Zobacz też: Szybkie faworki, które udadzą się każdemu. Ekspresowy przepis na chrust domowej roboty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.