To najgorsza zupa świata, choć nikt jej nie jadł. Pochodzi z Polski, ale nawet tu nie ma za wielu fanów

Kulinarne rankingi zawsze wywołują spore poruszenie, szczególnie gdy na liście widnieją polskie specjały. TasteAtlas niedawno opublikował zestawienie najgorzej ocenianych potraw z całego świata. Pochodząca z Polski zupa zajęła 11. miejsce, choć wśród zup była pierwsza. Mało kto jest zaskoczony, bo nawet w ojczystym kraju omijana jest szerokim łukiem. Wiecie już, o którą chodzi?

Portal TasteAtlas znany jest z zestawień, w których można znaleźć najlepsze potrawy z całego świata. Już kilka razy w tamtejszych rankingach pojawiały się polskie dania i wypieki. Teraz jednak serwis postanowił odwrócić sytuację i opublikował zestawienie dań, które zostały ocenione jako te najgorsze na świecie. W spisie znalazły się różne dania, zaczynając od sałatek i kończąc na zupach. Niestety na liście pojawił się również polski akcent. Polska zupa zdeklasowała inne potrawy ze swojej grupy. Choć ogólnie zajęła 11. miejsce, to wśród zup jest bezapelacyjnym liderem. Które danie zostało tak srogo ocenione? Dla niektórych nie będzie to zaskoczeniem.

Najgorzej oceniona zupa

Gdy myślimy o tradycyjnych zupach, które często goszczą na polskich stołach, mało które możemy ocenić w kategorii najgorszych. Pomidorowa, ogórkowa, krupnik, barszcze. Wszystkie te zupy raczej lubimy i dobrze nam się kojarzą. Wśród nich jest jednak czarna owca.

Czernina - to właśnie ona, znana również pod nazwą czarna polewka, okazała się niechlubną królową, której nie lubi prawie nikt. Z oceną 2,3 na 5 możliwych punktów stała się numerem 1. najgorszych zup na świecie. Zapytaliśmy w redakcji, czy ktokolwiek kiedyś jadł czerninę. Wszyscy zgodnie odpowiadali, że nie mieli okazji, a mimo to większość reagowała komentarzem "fuj". 

Wszystko przez to, że zupa wykonana jest na bazie rosołu, do którego dodawana jest krew (kaczki, królika lub gęsi). Nieodzownym składnikiem czerniny są też suszone owoce, np. morele, śliwki i jabłka. Czarną polewkę podaje się z makaronem lub łazankami.

Zupa, rozsławiona przez Adama Mickiewicza, wyglądem oraz składem może odpychać, lecz na pewno ma małe, choć wierne grono fanów. W dalszej części rankingu pojawiły się również takie polskie przysmaki, jak kaszanka (62. miejsce) czy zupa jarzynowa (90. miejsce). 

Zobacz wideo Katarzyna Bosacka pokazuje swój przepis na pierogi. Jaki? "Najlepszy, bo szybki"

OFERTY AVANTI24.PL: Modne spódnice na 2023: rządzi skóra i plisy! Wybieramy fasony sprzyjające sylwetce

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: