Ile kosztuje Thermomix? Cena od lutego poszła w górę. Może zaboleć jeszcze bardziej

Chyba żadne inne urządzenie kuchenne, a może nawet ogólnie domowe, nie wzbudza tyle emocji, co Thermomix. Jedną z kwestii, o której dyskusja rozpala internautów do czerwoności, jest cena. Jeśli ktoś chce sprawić sobie tego robota, musi liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Ile teraz kosztuje Thermomix? Cena urządzenia od lutego 2023 jeszcze wzrosła.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Thermomix ma zarówno rzeszę oddanych fanów, według których zdecydowanie ułatwia życie, oraz zagorzałych przeciwników, którzy nie widzą w nim nic szczególnego i często jako jego minus podają właśnie cenę. Robot do najtańszych bowiem nie należy. Pod koniec stycznia 2023 portalspozywczy.pl podawał, że cena Thermomixa to 5745 zł. Tyle jeszcze niedawno trzeba było zapłacić za wersję podstawową, która zawiera:

 • podstawową książkę kucharską "Proste pomysły",
 • akcesoria tj. koszyczek, miarka, motylek, osłona przed rozpryskiwaniem, przystawka Varoma®,
 • 6 miesięcy bezpłatnego dostępu do portalu przepisów Thermomix® Cookidoo®.

Jeżeli jednak ktoś chciałby zaopatrzyć się w wersję w zestawie z Thermomix Friend®, wówczas musiałby zapłacić już 7460 zł. W tej opcji do dyspozycji są:

 • stacja gotująca Thermomix Friend® z naczyniem miksującym,
 • podstawową książka kucharska "Proste pomysły",
 • akcesoria tj. koszyczek, miarka, motylek, osłona przed rozpryskiwaniem, przystawka Varoma®,
 • 6 miesięcy bezpłatnego dostępu do portalu przepisów Thermomix® Cookidoo®.

Thermomix. Cena od lutego poszła w górę

Styczeń był ostatnim miesiącem, kiedy urządzenie można było kupić w wyżej wymienionych cenach. Od lutego cena Thermomiksa zwiększyła się o kilkaset złotych. Teraz za opcję podstawową trzeba zapłacić 5995 zł (zawiera to samo, co poprzednio), a za wersję rozszerzoną 7710 zł (jej zawartość również się nie zmieniła). Warto wspomnieć, że do ceny urządzenia, zarówno wcześniej, jak i teraz, należy doliczyć też opłatę za abonament. Jak bowiem napisaliśmy wyżej, z bazy przepisów można korzystać za darmo tylko przez pół roku.

Jak zapłacić za Thermomix? Cena nie jest niska, więc do wyboru jest zarówno płatność gotówką, jak i na raty.

Zobacz wideo Intensywna i rozgrzewająca zupa ogórkowa. Zrób ją z naszego przepisu

Czy są tańsze zamienniki?

Cena Thermomiksa jest dla wielu osób zaporowa. Niektórzy decydują się więc na zakup tańszych odpowiedników. Jednym z nich jest tzw. Lidlomix, czyli robot Monsieur Cuisine. Jest dostępny w dwóch wariantach - Monsieur Cuisine Connect oraz Monsieur Cuisine Smart. Pierwszy z nich kosztuje 1899 zł, drugiego na razie nie ma ofercie internetowej sklepu - jak dowiedział się serwis think-about.pl, produkt został wyprzedany i ma wrócić do asortymentu w ciągu kilku tygodni. Gdy był dostępny w sprzedaży, jego cena wynosiła 2499 zł.

Robot z Lidla ma bezpłatną bazę przepisów, choć ta jest mniejsza (500 pozycji) niż w przypadku Thermomiksa. Jeżeli chodzi o akcesoria, to do urządzenia dołączone są:

 • pojemnik blendera ze stali nierdzewnej,
 • pokrywka z otworem do napełniania i miarką,
 • nasadka do gotowania na parze z pokrywą i wkładem, płaska,
 • wkład do gotowania,
 • wkład z ostrzami,
 • nasadka do mieszania,
 • szpatułka (z wyjmowaną silikonową końcówką).

Podobne urządzenie do gotowania ma w swojej ofercie także Biedronka. Hoffen Chef Express kosztuje obecnie 1399 zł. Robot również ma swoją bazę przepisów (200 pozycji). W zestawie są: zestaw do gotowania na parze: naczynie płytkie, głębokie i pokrywka, pojemnik o całkowitej pojemności 5 litrów i pojemności roboczej 3 litry, łopatka, motylek do ubijania kremów, śmietany, białka, koszyk do gotowania w wodzie i na parze.

Jeżeli więc ktoś rozważa zakup wielofunkcyjnego robota kuchennego, powinien uważnie zapoznać się z ofertą różnych producentów. Przy wyborze warto brać pod uwagę zarówno cenę, jak i parametry techniczne oraz możliwości danego urządzenia. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.