Koniec z suchymi wiórami. Gessler zdradziła sekret zawsze soczystego mięsa. Ta rada odmieni twoje gotowanie

Magda Gessler dzięki doświadczeniu wie, że odpowiednio przygotowane mięso gwarantuje sukces każdego dania. Podczas gotowania gjuweczu zdradziła co zrobić, aby zawsze było ono miękkie i soczyste. Nie uwierzysz gdzie popełniasz błąd.

Magda Gessler to wybitna kucharka oraz restauratorka. Jest osobowością telewizyjną, a także prowadzącą program "Kuchenne rewolucje". Można ją również zobaczyć na ekranie telewizora jako jurorkę w "MasterChef" oraz "MasterChef Junior". Jest właścicielką licznych lokali, a do najpopularniejszych z nich zalicza się U Fukiera, Słodki Słony, czy Restauracja Polka Magda Gessler.

Magda Gessler zaangażowała się również w prowadzenie programu "Sexy kuchnia Magdy Gessler". W jednym odcinku, w którym przygotowała gjuwecz, czyli rodzaj gulaszu popularny na Bałkanach, podzieliła się wartościową radą. Dotyczyła ona przyrządzania mięsa. Powiedziała bowiem, co najczęściej robi się źle i co sprawia, że wychodzi ono gumowate, albo suche jak wiór.

Sposób Magdy Gessler na soczyste mięso

Restauratorka w czasie gdy kroiła warzywa i przygotowywała je pod danie, powiedziała kilka słów na temat tego, jak odpowiednio smażyć mięso. Po ułożeniu kawałków na patelnię możemy usłyszeć

I nie ruszać! Nie ruszać tego mięsa, pamiętajcie. Jeżeli mięso ma się zamknąć, to w momencie, kiedy je dotkniemy, zacznie puszczać soki. A w tym momencie zacznie się wszystko gotować, a nie obsmażać. A chodzi o to, żeby zamknąć smak mięsa.

W momencie, gdy mięso obsmaży się z jednej strony można je śmiało, lecz delikatnie odwrócić na drugą stronę.

Zobacz wideo Przepis na zupę gulaszową

Co jeszcze możemy usłyszeć przy przygotowywaniu tego dania? Cenną radę, która odnosi się do czosnku. Bowiem można usłyszeć, aby w tym daniu nie używać czosnku chińskiego. Dlaczego? Zdaniem Magdy Gessler ten rodzaj może tylko popsuć smak całego dania. Można do niego dodać czosnek polski lub hiszpański, ale na pewno nie ten pochodzący z Chin.

OFERTY AVANTI24.PL: Podgląd najlepszych stylizacji: z jeansem. Jak będziemy go nosić w nowym sezonie? Kurtka o skróconym fasonie jest boska!

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.