Gdzie wyrzucać karton po mleku? Skończ z szukaniem wymówek i zadbaj o środowisko

Gdzie wyrzucać karton po mleku? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. W końcu wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że segregacja śmieci nie należy do najprostszych czynności. Warto jednak zagłębić się w temat. Dbanie o środowisko jest nie tylko modne, ale i niezwykle pożyteczne dla naszej planety. Każdy z nas może zrobić coś dobrego, upewniając się, że umieszcza odpady do odpowiednich koszy.

Segregacja śmieci jest niezwykle ważna. Na szczęście coraz więcej osób przekonuje się, jak istotne jest dbanie o planetę. Bez zmiany nastawienia Ziemia może wkrótce pogrążyć się w śmieciach - a tego przecież nie chcemy. Niektórym może wydawać się, że jeden karton po mleku wrzucony do odpowiedniego pojemnika nic nie zmieni. To jednak bardzo błędne myślenie.

Zobacz wideo Pływająca fabryka mleka. Ma pomóc przetrwać kataklizmy

Gdzie wyrzucamy karton po mleku? Opakowanie jest dość złożone

Karton po mleku to opakowanie wielomateriałowe. Najczęściej do produkcji używane są papier i warstwa aluminiowa, najczęściej również polietylen. Wszystko po to, by zawartość kartonu nie wylewała się na zewnątrz i była przechowywana w odpowiedni sposób zapobiegający popsuciu się produktu. Jak widzimy, warstw tych nie da się rozdzielić mechanicznie. Nie oznacza to jednak, że opakowanie po mleku nie nadaje się do recyklingu.

KarpatkaGdy pojawia się na stole, znika od razu. To królowa ciast, która zawsze wychodzi

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pasztet warzywny (zdjęcie ilustracyjne)Wielkanocny pasztet bez mięsa, czyli przepis na ciekawą alternatywę klasyki

Gdzie wyrzucać karton po mleku? Twój wybór powinien paść na ten pojemnik

Gdzie powinniśmy wyrzucać karton po mleku? Odpowiedź nie jest taka prosta, jak niektórym z nas może się wydawać. Większość osób zapewne wskazałaby, że karton po mleku należy wyrzucić do niebieskiego pojemnika na papier. To duży błąd. Opakowanie po mleku powinno trafić do żółtego pojemnika. Powinniśmy jednak pamiętać, by przed wyrzuceniem kartonu, pozbyć się dokładnie jego zawartości. Nie musimy ich myć, powinniśmy jednak zgiąć je, by zajmowały jak najmniej miejsca. Nakrętkę od kartonu można wyrzucić do pojemnika na tworzywa sztuczne.

Więcej o: