Niedawno ją jedliśmy, dziś jest drugą najlepszą zupą świata. "Gdzie jest moja pomidorowa?"

Polskie zupy znalazły się w ogólnoświatowym rankingu TasteAtlas, w którym jest sto najlepiej ocenianych zup na świecie. Jedna z naszych tradycyjnych zup została szczególnie doceniona i zajęła miejsce na podium. O jakiej zupie mowa? Całkiem niedawno jadł ją każdy z nas.

Ranking TasteAtlas został przygotowany na podstawie głosów internautów, więc nie wiadomo, jakie kryteria obowiązywały podczas jego tworzenia. Najważniejsze jednak, że w setce najlepiej ocenianych zup znalazło się kilka polskich specjałów. Które z nich zostały wyróżnione? 

Zobacz wideo Ekspresowy zakwas na żurek Ani Starmach

Ogólnoświatowy ranking najlepszych zup. Polska na podium

W ogólnoświatowym rankingu TasteAtlas wśród stu najlepszych zup znalazły się również tradycyjne polskie zupy. Jedna z nich zajęła drugie miejsce. Mowa tu o pysznym żurku, który jest bardzo popularny - szczególnie przez to, że jest symbolem Wielkanocy. Wyróżnia się na tle innych zup swoim oryginalnym, kwaśnym smakiem i pysznymi dodatkami - białą kiełbasą oraz jajkiem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Od żurku lepszy jest tylko japoński ramen. Z kolei trzecie miejsce na podium zajęła turecka zupa z soczewicy - mercimek corbasi.

Gdzie jest moja pomidorowa?
Polski żurek jest świetny. Mogę jeść go codziennie

- piszą internauci.

Sto najlepszych zup. Wśród nich m.in. polski rosół i zupa ziemniaczana

W rankingu doceniony został jednak nie tylko żurek. 35. miejsce w rankingu TasteAtlas zajął rosół określany w rankingu jako zupa mięsna. 

48. miejsce zajęła pyszna i aromatyczna zupa borowikowa, a 49. miejsce barszcz czerwony. Rosół z kury zajął z kolei 81. miejsce. W rankingu znalazła się również kwaśnica, która zajęła 82. miejsce. To wspaniały góralski przysmak, bez którego nie odbędzie się żaden wypoczynek w górach. Ostatnia polska zupa, która również znalazła się w rankingu, to zupa ziemniaczana, która zajęła 87. miejsce.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.