Pierogi babci i słodki sernik to produkty, o których musi zapomnieć Robert Lewandowski. Nie tylko to znajduje się na liście

To, że Robert Lewandowski trzyma się określonej diety, wie chyba każdy. Jednak lista tego, czego znany piłkarz na pewno nie tknie, staje się coraz dłuższa. Poznaliśmy jego zasady żywieniowe i wiemy, po co na obiedzie u babi raczej nie sięgnie.
Zobacz wideo Anna Lewandowska zorganizowała Q&A. Odpowiedziała na pytania o alkohol

Roberta Lewandowskiego nikomu nie trzeba przedstawiać. Najpopularniejszy polski piłkarz jest napastnikiem w hiszpańskim klubie FC Barcelona oraz w reprezentacji Polski. Z piłką związany jest od najmłodszych lat, a dyscyplina i konsekwencja doprowadziły go do miejsca, w którym jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Taki sukces z pewnością nie przyszedł nagle i bez wyrzeczeń czy problemów. Jak sam niejednokrotnie podkreślał, za jego osiągnięciami kryją się nieustanne treningi i dieta, które pomogły mu osiągnąć sukces. Aby Lewandowski mógł być ciągle w jak najlepszej formie, musi mieć przy sobie profesjonalistów, którzy dbają o jego zdrowie na każdej płaszczyźnie.

Przez to twoja kuchnia wygląda 'tanio'. Projektant wnętrz wytyka częsty błąd Przez to kuchnia "wygląda tanio" Projektant wnętrz zdradza, czego unikać

Nie od dziś wiadomo, że za jego zdrowe i odpowiednie odżywianie odpowiedzialna jest też jego żona Anna Lewandowska. Ma na swoim koncie wiele kursów, jest także trenerką i medalistką mistrzostw świata w karate. Współpracuje również ze sztabem profesjonalnych dietetyków i to z ich pomocą układa plany żywieniowe, które może zamówić każdy z nas.

Dieta Roberta Lewandowskiego. Tego na pewno nie zje sportowiec

Życie każdego sportowca podporządkowane jest treningom i zawodom. Aby zachować witalność, trzeba zwracać większą uwagę na to, co znajduje się na talerzu. Robert Lewandowski nie raz zdradzał, z czego musiał zrezygnować. Do tej listy zaliczają się smażone dania, napoje słodzone i wszelkiego rodzaju słodycze. Piłkarz zrezygnował również z produktów zawierających gluten i laktozę.

Jedz jak piłkarz. To znajdziesz w jadłospisie Lewandowskiego

Można bardzo się pomylić, uważając, że dieta piłkarza jest uboga, a wykonane dania są nudne i bez smaku. Pomimo że lista produktów, których sportowiec nie spożywa, może niektórych przestraszyć, potrawy okazują się pełnowartościowe i sycące. Na liście składników, którymi na pewno zajada się Lewandowski, znajdują się bataty, czyli słodkie ziemniaki, a także czerwony i czarny ryż. Na śniadanie wybiera płatki niezawierające glutenu, podawane na wodzie lub mleku roślinnym. W jego diecie znajduje się również wiele warzyw i owoców, nie brakuje także ryb i mięsa wołowego. Jednak piłkarz podkreśla, że po czerwone mięso sięga maksymalnie 2 razy w tygodniu.

Jeśli chodzi o desery, nie jada ich codziennie, a jeśli już mu się zdarza po nie sięgnąć, to woli zjeść je przed obiadem. Zdaniem Lewandowskiego, taka kolejność spożywania posiłków sprzyja odpowiedniemu trawieniu. W swojej diecie ograniczył również alkohol. Nie jest fanem piwa, a czerwone wino pija od czasu do czasu do posiłków.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: