Był na zakupach w Biedronce i zrobił nagranie. "Żeby miodu było jak najwięcej"

Drożyzna w sklepach to żadna nowość. Jednak kiedy wydawałoby się, że nic nas nie zaskoczy, wystarczy pójść na zakupy. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać ile obecnie kosztuje pół kilograma bobu. Zaskoczony i zniesmaczony klient nawiązał do najnowszego programu partii rządzącej.
Zobacz wideo Płaczesz jak bóbr podczas krojenia cebuli? Sprawdź, co zrobić, by tego uniknąć

Ceny artykułów żywnościowych są tak wysokie, że coraz częściej słychać głosy, iż osoby, które zazwyczaj robiły zakupy zgodnie ze sporządzoną listą, ostatecznie rezygnują z wielu produktów. Skutki wysokiej inflacji można odczuć, sięgając także po warzywa czy owoce. Choć wydawałoby się, że wiosną powinno być taniej, ponieważ tego typu jedzenie staje się bardziej dostępne, to jednak nie odnotowano poprawy.

Ile kosztuje 500 gramów bobu? Zobaczył cenę i sięgnął po telefon

Choć sezon na bób rozpocznie się na przełomie lipca i sierpnia to już teraz w sklepach pojawiły się woreczki z cenionym przez wielu warzywem. Są to jednak produkty importowane, dlatego ich cena bywa dość wygórowana. Przykładem jest popularny dyskont, gdzie za pół kilograma bobu musimy zapłacić 30 złotych. Oznacza to, że przy planowaniu obiadu dla całej rodziny kwota może sięgnąć nawet 60 złotych, a nadal nie mamy nic poza warzywem strączkowym. Wliczając w to kolejne przyprawy czy dodatki, suma mogłaby być dość duża, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że wiele osób nie zdecyduje się na zakup.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym klient uwiecznił wspomnianą cenę. Mężczyzna odniósł się do najnowszego programu partii rządzącej, gdzie polityków porównywano do pracowitych pszczół. Jarosław Kaczyński mówił o "Ulu Prawa i Sprawiedliwości", tłumacząc, że jest on alegorią ciężkiej pracy. Jak przyznał prezes, tego rodzaju plany mają sprawić, żeby miodu było jak najwięcej.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Drożyzna PiS i komentarze społeczności, czyli jak widzą to inni?

Wysokie ceny co rusz wzbudzają wiele emocji. Jednak tym razem pod postem pojawiły się również głosy, że bób będzie tańszy. Wystarczy poczekać na sezon, kiedy to na rynku będzie dostępny także polski produkt. Inni wolą nieco pożartować...

Ale za Tuska bobu w maju nie było

- pisze internauta.

Pierwszy bób zawsze był drogi, ale nie polecam jeść, pierwszy nie ma smaku, a mówi ta, która uwielbia bób

- zwraca uwagę inna kobieta.

Tak już jest z warzywami. Nikt nie sprzeda ci bobu za 10-15zł/kg sprowadzanego z zagranicy bądź hodowanego w szklarniach. Gdy przyjdzie sezon na bób, jego cena spadnie do 15 zł/kg. Jeśli nie będzie suszy lub innych anomalii pogodowych w tym roku bób będzie w dobrej cenie

- podsumowuje kolejna osoba. W związku z faktem, iż oferowany w sklepie bób pochodził z Włoch, jego cena mogła być wyższa. Nieco taniej można dostać bób w sklepach internetowych, jednak doliczając koszty przesyłki, wyjdzie na to samo. Warto chcąc zaoszczędzić, warto wstrzymać się z zakupem i poczekać, aż będzie sezon na bób.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.