U Adamczyka tanio nie jest, ale u Gessler jeszcze drożej. Za komunię u gwiazd trzeba wydać krocie

Sezon komunijny w pełni. Restauracje chętnie ogłaszają się jako organizatorzy przyjęcia, które odbywa się po Eucharystii. Lokale gwiazd również oferują możliwość zorganizowania go u siebie. Z jakimi cenami trzeba się liczyć u takich celebrytów jak Magda Gessler, czy Piotr Adamczyk? Lepiej usiąść, bo mogą one zwalić z nóg.
Zobacz wideo Chrupiące placuszki warzywno-drobiowe

Maj to okres w roku rozpoczynający liczne imprezy i przyjęcia. Jednak jedna uroczystość przysłania w tym czasie wszystkie inne. Mowa o Pierwszej Komunii Świętej, która jest dużym wydarzeniem dla dzieci, jak i ich rodziców. Dzieci od kilku miesięcy prężenie przygotowują się do tego ważnego dnia, lecz rodzina w tym czasie także nie próżnuje. W polskiej kulturze przyjęło się, że po uroczystości kościelnej zaprasza się zgromadzonych gości na poczęstunek. Niektórzy mają możliwość przygotowania go w domu, inni wybierają restauracje. Zdecydowanie się na uroczysty obiad w lokalu jest wygodniejszym wyborem, jednak trzeba liczyć się z kosztami, które niektórych mogą zaskoczyć. Polscy celebryci i gwiazdy, którzy posiadają swoje restauracje również wykazali chęć organizacji takiej imprezy. Na jakie koszta trzeba się przygotować, gdy chce się zaprosić rodzinę do Adamczyka lub Wojewódzkiego?

Komunijne przyjęcie u gwiazd? Taka przyjemność nie dla każdego

Zapewne każdy wie, że organizacja przyjęć nie należy do tanich spraw. Gdy powierza się to zadanie restauracjom, ceny liczone są "od talerzyka", czyli liczbę osób mnoży się przez określoną kwotę. Jednak ceny z roku na rok bardzo się zmieniają i nawet ci, którzy w tamtym roku również organizowali przyjęcie, mogą się zadziwić. Niektórzy uważają nawet, że koszt takiej przyjemności może sięgać cen, które widzi się przy organizowaniu wesela. Jak to wygląda w przypadku lokali gwiazd? Tanio nie jest.

W pierwszej kolejności pod lupę można wziąć restaurację Stary Dom, która jest pod pieczą Piotra Adamczyka. W zależności od wybranego menu cena waha się pomiędzy 250 a 300 zł za osobę. Koszt różni się w zależności od wybranego menu. W skład zatem wchodzi jedna z trzech dostępnych zup, dwa drugie dania, a także desery. Niestety okazuje się, że osoby, które nie jedzą mięsa i produktów odzwierzęcych nie będą mogły liczyć na osobne dania, które są w ich preferencjach.

Kuba Wojewódzki, który jest właścicielem restauracji Niewinni Czarodzieje Trzy Zero w Gdyni ma do zaoferowania podobne ceny. Za jedną osobę trzeba w tym miejscu zapłacić 250 zł. Lokal jednak otwarty jest na życzenia gości i na spełnienie ich preferencji żywieniowych.

Komunia u Gessler i Szyca. Gdzie można zjeść taniej?

Nikogo jednak nie zdziwi, że największe ceny można znaleźć u najsłynniejszej polskiej restauratorki. Jak opisuje to WP Teleshow Magda Gessler liczy sobie od 330 do nawet 390 zł za osobę. Jednak wielkim plusem jest to, że restauracja U Fukiera znajdująca się w Warszawie ma w swojej ofercie różne menu. Wegetarianie i weganie nie będą czuć się w tym miejscu poszkodowani, ponieważ i dla nich lokal przygotował coś specjalnego.

A gdzie zjeść najtaniej? Okazuje się, że najtańszy obiad komunijny można znaleźć u Borysa Szyca, który związany jest z restauracją Akademia. W zależności od wybranego menu ceny zaczynają się tam od 200 zł. Na tle innych gwiazd, to miejsca wypada bardzo przystępnie. Dodatkowo lokal oferuje kącik dla dzieci. To wszystko składa się na to, że w tym roku w jego restauracji terminy rozeszły się jak świeże bułeczki.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.