Zamiast wypić, spryskaj rośliny. Ten napój pozbędzie się mszyc na dobre

Walka z robactwem może okazać się mało skuteczna, gdy wykorzystuje się do tego nieodpowiednie produkty. Mszyce, które atakują liczne rośliny się do nich zaliczają. Jak sobie poradzić z małymi szkodnikami? Na ratunek przychodzi napój, który niektórzy piją do obiadu. Jest bardzo skuteczny.
Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Mszyce to niewielkie owady, które w ogrodzie i na działce mogą wyrządzić duże szkody. Ich pojawienie się na roślinach z pewnością nie wróży nic dobrego. Wiele ogrodników walczy z nimi co sezon, a najczęściej można się ich spodziewać na początku lata. Sposobów na walkę z niechcianym towarzystwem jest wiele, jednak nie wszystkie okazują się skuteczne. Co wykorzystać, by pozbyć się ich raz na zawsze? Przyda się popularny napój.

Broń, która uratuje rośliny. Skuteczna i łatwo dostępna

Zabierając się za uprawę różnych roślin, trzeba wziąć pod uwagę to, że mogą atakować je szkodniki. Na takie sytuacje można się wcześniej zabezpieczyć, jednak w niektórych sytuacjach jest już za późno. Na rynku dostępne są różne płyny, które pomagają w pozbyciu się ich. Niemniej jednak domowe sposoby także są skuteczne. Jeśli zauważysz, że na liściach i łodygach roślin, które hodujesz pojawiły się niewielkie robaki, to na pewno masz do czynienia z mszycą. Pozbycie się jej okazuje się jednak prostym zadaniem. Jeśli masz przy sobie ten jeden produkt, z pewnością sobie poradzisz. Aby wyeliminować mszycę z roślin będziesz potrzebować napoju typu coca-cola. Znajdujące się w nim cukry, kofeina i kwasy fosforowe rozprawią się z nieprzyjemnym szkodnikiem.

Jak użyć napoju? Wystarczy przelać go do butelki z atomizerem i spryskać dokładnie rośliny. Cukier pomoże w zwabieniu mszyc, a kofeina połączona kwasem fosforowym zadziała owadobójczo. Pamiętać jednak trzeba, by nie nadużywać tego napoju. W nadmiarze może okazać się szkodliwy dla roślin, a skutki będą widoczne na liściach i kwiatach.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: