Myślisz, że drożej być nie może? To spójrz na ceny jagodzianek u Magdy Gessler. To nie literówka

Ceny żywności w Polsce nas nie rozpieszczają. Wciąż musimy mierzyć się z drożyzną. W ten nieprzyjemny trend wpisują się też jagodzianki z cukierni, której założycielką jest Magda Gessler. Rok temu za drożdżówki trzeba było zapłacić 23 zł. Już wtedy wiele osób pisało, że to przesada. W tym roku jest jeszcze drożej, choć słychać głosy, że to najlepsze jagodzianki w Warszawie.

Więcej treści kulinarnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Lokale Magdy Gessler słyną z wysokich cen. Temat wraca co roku w okolicach tłustego czwartku, kiedy miłośnicy pączków zaczynają sprawdzać, ile kosztują słodkości w cukierni założonej przez restauratorkę. A te z roku na rok są coraz droższe. Później, na początku lata, znów robi się głośno o cenach u Gessler, tym razem ze względu na jagodzianki. Jako że jest właśnie końcówka czerwca, temat powrócił. Internet obiegła informacja o nowych cenach za drożdżówki. Czy nas dziwią? Trochę tak, a trochę nie.

Zobacz wideo Zobacz nasz przepis na jagodzianki ze słodką kruszonką

Ceny jagodzianek Magdy Gessler. Zbliżamy się do magicznej granicy

Ile zatem trzeba zapłacić w 2023 roku za jagodziankę w cukierni Słodki Słony, której założycielką jest Magda Gessler. Cena w porównaniu z poprzednim rokiem poszła w górę. Dziennikarze "Faktu" zadzwonili do lokalu i dowiedzieli się, że bułeczki kosztują 28 złotych. Taką cenę podają też w komentarzach na Instagramie fani cukierni. Przypomnijmy, że przed rokiem było to 13 zł za wersję mini i 23 za standardowy rozmiar. Już wtedy wiele osób mówiło, że to zdecydowanie za dużo jak na taki przysmak. Czy w przyszłym roku powinniśmy spodziewać się 30 zł? A może ceny w końcu wyhamują i zostaną przynajmniej na takim samym poziomie? Dane GUS wskazują, że ceny od dwóch miesięcy już nie rosną - oczywiście w ujęciu przeciętnym, bo niektóre towary tanieją, inne drożeją

Co by jednak nie mówić o kosztach, w sieci można znaleźć sporo pochlebnych komentarzy na temat jagodzianek z cukierni restauratorki. Pod postem Słodkiego Słonego na Instagramie czytamy, że według niektórych są to najlepsze jagodzianki w Warszawie. Internauci pisali również, że bułeczki są ciężkie i hojnie nafaszerowane jagodami. 

 

Dlaczego u Magdy Gessler jest tak drogo?

Tłumaczyła to kiedyś sama restauratorka, wtedy akurat na przykładzie pączków. Zapewniała, że wszystkie słodkości w cukierni robione są ze składników najwyższej jakości. "Kilogram mrożonych malin kosztuje 30 zł. Mrożonych, a nie świeżych. A nasze ciasta są ze świeżych owoców, wszystko robione jest tego samego dnia, nic nie jest odgrzewane. Wszystkie produkty są sprowadzane od najlepszych dostawców, używamy wiejskich jaj, mąki z młyna, prawdziwego smalcu, na którym smażymy pączki" - mówiła w 2022 roku w rozmowie z Plejadą

W przypadku jagodzianek mamy oczywiście do czynienia z jagodami. A ceny tych owoców też nie są niskie. Jak podaje "Fakt", w czwartek na giełdzie w podwarszawskich Broniszach trzeba było zapłacić od 25 do 32 zł za kilogram. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.