Wyrzucasz plastikową zawleczkę? Nic dziwnego, że olej rozlewa się po całej kuchni. Wypróbuj ten trik

O wielu trikach ułatwiających życie dowiadujemy się dopiero po bardzo długim czasie. Dziś przychodzimy z lifehackiem, który na pewno zaoszczędzi sporo czasu na sprzątanie w kuchni. W końcu każdy z nas wie, czym kończy się zazwyczaj lanie oleju prosto z butelki. Tłusty olej potrafi rozlać się po całym pomieszczeniu, a nam zostaje walka z plamami. Nigdy więcej.

Triki kuchenne cieszą się w mediach społecznościowych ogromną popularnością. Wielu z nas śledzi osoby, które dzielą się pomysłami na takie właśnie ułatwianie sobie życia w prosty sposób. Musimy przyznać, że trik z olejem kuchennym nas zaskoczył. Sprawdźcie, czy go znaliście.  

Zobacz wideo Kotlet wołowy a la schabowy

Rozlewasz olej po całej kuchni? To patrz na to 

Na TikToku pojawiło się nagranie, które jest prawdziwym lifehackiem. Ten trik kuchenny po prostu trzeba znać. Okazuje się, że po otwarciu oleju pod żadnym pozorem nie powinniśmy wyrzucać zawleczki, która znajduje się pod nakrętką. Więcej przydatnych trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdaniem tiktokerów należy odwrócić zawleczkę do góry nogami i włożyć ją do butelki.  

Nie lubisz, gdy dolewasz oleju i robi się bałagan? No cóż, na pewno. Zaufaj mi, wypróbuj ten trik, a później mi podziękujesz 

- mówi Zach.  

Dzięki temu sposobowi nie tylko zapobiegniemy bałaganowi w kuchni, ale też będziemy mieć pod kontrolą ilość oleju wylewanego na patelnię.  

Internauci zachwyceni trikiem kuchennym. "Czekaj, co?"

Nagranie opublikowane na TikToku cieszy się ogromną popularnością. Wiele osób jest zaskoczonych, na co wskazują liczne komentarze. 

Czekaj, co? Genialne! 
O mój Boże, jak mogłem tego nie wiedzieć! 
Przeżyłem całe życie, nie wiedząc o tym 

Niektórzy internauci byli jednak sceptyczni. Wskazywali, że zawleczka może w każdym momencie wypaść i sprawić, że olej się rozleje. Możemy też jej nie zauważyć i będzie smażyć się, czy gotować w przygotowywanej przez nas potrawie.  

Więcej o: