Butelki po oleju - gdzie wyrzucać śmieci z gospodarstwa domowego? Czy butelki po oleju trzeba myć?

Upewnij się, czy butelki po oleju, pochodzące z Twojego gospodarstwa domowego, trafiają do odpowiednich kontenerów. Nie wiesz, jak poprawnie segregować odpady? Sprawdź, gdzie wyrzucać plastikowe i szklane opakowania po olejach.

Gdzie wyrzucić butelkę po oleju – segregacja

Przekonaj się, gdzie wyrzucać butelkę po oleju. Segregacja śmieci powinna być dobrym nawykiem, o którym nie wolno zapominać. Śmieci, nadające się do recyklingu należy zawsze wyrzucać do odpowiednich kontenerów, by dać odpadkom szansę na zyskanie nowego życia.

W naszych domach codziennie pojawiają się rozmaite odpadki, a niektóre z nich mają jeszcze szansę na przetworzenie i ponowne włączenie do użytku. Staraj się zawsze o tym pamiętać. Do śmieci, które nadają się do recyklingu, należą między innymi butelki po oleju jadalnym, zarówno te szklane, jak i wykonane z tworzywa sztucznego.

Gdzie wyrzucać butelki po oleju jadalnym – butelki szklane i plastikowe

Wyrzucanie śmieci to prosta sprawa? Okazuje się, że w niektórych przypadkach może sprawiać problemy. Dowiedz się, gdzie wyrzucać butelki po oleju jadalnym – te szklane i plastikowe. Sprawdź, jak robić to prawidłowo.

Szklane butelki po oleju – tego rodzaju opakowania powinny zawsze trafiać do kontenera na szkło. Problemem może jednak okazać się plastikowa nakrętka. Jeśli zauważysz, że znajduje się na opakowaniu, oddziel ją i umieść w pojemniku na tworzywa sztuczne. Odklej też koniecznie znajdującą się na butelce etykietę i pamiętaj o oszczędzaniu wody! Butelki po oleju jadalnym nie musisz myć przed wyrzuceniem.

Plastikowe butelki po oleju – butelki po oleju spożywczym, wykonane z plastiku, powinny być wyrzucane do kontenerów na tworzywa sztuczne i metal. W tym przypadku oddzielanie zakrętki od butelki nie jest konieczne. Butelki przed wyrzuceniem nie trzeba myć.

W przypadku butelki po oleju ze szkła, w których najczęściej kupujemy oliwę z oliwek, jak i opakowania z plastiku po oleju do smażenia, trzeba zawsze pamiętać, by opróżniać je do końca. Butelki, w których wciąż znajduje się ich zawartość, nie powinny być wyrzucane.

Zobacz wideo Co się dzieje z naszymi śmieciami? Gazeta.pl z wizytą w sortowni BYŚ

Gdzie butelka po oleju – olej silnikowy

Wiesz już, gdzie powinna trafić butelka po oleju spożywczym. Jak jednak wygląda sprawa z olejem silnikowym? Tego rodzaju odpadki też pojawiają się w naszych domach, dlatego warto sprawdzić, jak w prawidłowy sposób należy je utylizować.

Olej silnikowy jest produktem ogólnodostępnym, jednak znajdujące się w nim substancje sprawiają, że sprawa z wyrzucaniem po nim opakowań staje się trochę bardziej skomplikowana. Butelki po tego rodzaju należy oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Butelki po oleju silnikowym mogą również być odbierane przez Mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (MPSZOK).

Zobacz też: Jak segregować śmieci i dbać o środowisko naturalne? Podstawowe zasady

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.