Gdzie wyrzucić wytłaczanki po jajkach? Upewnij się, czy nie popełniasz błędu, segregując śmieci

Nie wiesz, gdzie wyrzucać wytłaczanki po jajkach? Upewnij się, czy nie popełniasz błędu, segregując śmieci. Z tego artykułu dowiesz się, do jakich kontenerów powinny trafiać opakowania tego rodzaju.

Wytłaczanki na jajka: gdzie wyrzucić tego typu odpady?

Gdzie wyrzucić niepotrzebne już wytłaczanki na jajka? Warto przekonać się, czy śmieci pochodzące z naszego gospodarstwa domowego na pewno są dobrze segregowane. Jest to szczególnie ważne, gdyż część produkowanych przez nas odpadków może jeszcze zyskać szansę na drugie życie. Wspieraj ekologiczne rozwiązania i pomóż dbać o środowisko. Pamiętaj o segregacji śmieci, o której wiele osób ciągle niestety zapomina.

Co warto wiedzieć w przypadku wytłoczek po jajkach i ich utylizacji? Przede wszystkim weź pod uwagę, że popularne opakowania na jajka mogą być produkowane z różnych materiałów. To, gdzie powinny trafić wytłoczki, zależy w dużej mierze od tego, z czego zostały one wykonane. Nie jest to jednak jedyny wyznacznik, dlatego sprawdź, jak prawidłowo segregować i utylizować zużyte już opakowania po jajkach, czyli produkcie, który można spotkać w wielu domach. Musisz wiedzieć, że wszystkie rodzaje wytłaczanek na jajka (jeśli nie zostały zabrudzone), nadają się do recyklingu, dlatego warto pamiętać, gdzie należy je wyrzucać.

Gdzie wyrzucać kartony po jajkach – pamiętaj o prawidłowej segregacji odpadów

Dowiedz się, gdzie wyrzucać kartony po jajkach. Opakowania, wykonane z tego materiału, należą do najpopularniejszych. Jeśli musisz pozbyć się niepotrzebnych już wytłaczanek, zrobionych z tektury, odpowiednim koszem na ich wyrzucenie będzie kontener w niebieskim kolorze. To do tego pojemnika należy wyrzucać kartonowe, czyste wytłoczki po jajkach.

Co jednak w przypadku zabrudzonych opakowań na jajka, które zostały wykonane z tektury? Musisz wiedzieć, że takie wytłaczanki nie powinny trafiać do pojemnika na papier. Jeśli opakowanie zabrudziło się od stłuczonego jajka, musisz wyrzucić je do kontenera na śmieci zmieszane (czarny pojemnik).

Zobacz wideo Co się dzieje z naszymi śmieciami? Gazeta.pl z wizytą w sortowni BYŚ

Wytłoczki do jajek – gdzie je wyrzucać?

Masz w domu niepotrzebne wytłoczki do jajek? Gdzie wyrzucać zużyte opakowania? Do jakich śmieci zaliczają się wytłaczanki, wykonane z plastiku i gdzie powinny trafiać te, zrobione ze styropianu? Koniecznie sprawdź, czy dobrze segregujesz śmieci.

Choć najpopularniejszym rodzajem opakowań na jajka są te, zrobione z papieru, czasem można również spotkać się z wytłoczkami, wykonanymi ze sztucznych materiałów. Należą do nich opakowania plastikowe, jak i styropianowe. Tego typu wytłoczki nie mogą trafić do kontenera na papier. Koszem, do którego wyrzuca się opakowania, wykonane z takich surowców, okazuje się żółty pojemnik, przeznaczony na gromadzenie odpadków z metalu i tworzywa sztucznego.

Miej na uwadze, że gdy kupujesz jajka na rynku, możesz wykorzystywać otrzymane wytłoczki wielokrotnie. Jeśli masz w domu puste opakowanie po jajkach, nie musisz od razu go wyrzucać. Zabierz je ze sobą, kiedy ponownie udasz się uzupełnić zapas jajek, z których przyrządzisz smaczną jajecznicę na śniadanie lub wykorzystasz je podczas przygotowania innych pysznych potraw.

Zobacz też: Gdzie wyrzucać chleb? Jak poprawnie segregować śmieci? Sprawdź, co robić ze starym pieczywem

Więcej o: