Ten trik sprawi, że twój piekarnik będzie lśnić bez szorowania. Wystarczy, że użyjesz tej kostki

Każdy piekarnik wymaga od czasu do czasu wyczyszczenia. Zbierają się w nim resztki jedzenia oraz tłuszcz. Jednak gdy tylko się o tym pomyśli, wszystkie chęci znikają. Poznaliśmy jednak sposób, jak to zrobić i się nie zmęczyć. Dzięki niemu szorowanie to przeszłość.

Czyszczenie piekarników może być dla wielu z nas prawdziwym koszmarem. Jesteśmy świadomi, że ta czynność jest nieunikniona, jednak i tak, gdy tylko o niej pomyślimy, całe chęci znikają. Czyszczenie tego urządzenia to kwestia estetyki, bowiem jego szyby widoczne są dla każdego, kto wejdzie do naszej kuchni. Jednak to także dbanie o higienę, a także przedłużenie wydajności sprzętu. Oblepione kurzem i tłuszczem urządzenie może się szybciej zepsuć, czego na pewno nikt z nas by nie chciał. Gdy przez dłuższy czas nie będziemy wykonywać tej czynności może się okazać, że jedynym sposobem na usunięcie brudu jest dokładne szorowanie. Nic jednak mylnego. Poznaliśmy sposób, jak skutecznie pozbyć się nieczystości, a przy tym nie stracić za wiele energii i chęci do dalszego sprzątania.

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Skuteczny sposób na brudny piekarnik

Piekarnik to urządzenie, z którego korzysta się bardzo często. Wykonuje się w nim nie tylko słodkie ciasta i desery, a także dania obiadowe i śniadania. Przy każdym użyciu narażony jest więc na kolejne zabrudzenia, które najczęściej się w nim pozostawia. Jednak czasem nadchodzi moment, kiedy trzeba się z nimi zmierzyć. Wtedy bierzemy do ręki silne detergenty i szczotki, które na pewno sobie z tym poradzą. My jednak poznaliśmy dużo lepszy sposób na takie przypalenie, a wykorzystując go nawet się nie zmęczysz. Mowa tu o użyciu kostki do zmywarki. Dlaczego jest ona dobrym wyborem?

  1. Skuteczność: Kostka do zmywarki zawiera składniki rozpuszczające tłuszcz i brudy, które świetnie radzą sobie z zabrudzeniami w piekarniku.
  2. Bezpieczeństwo: Kostki do zmywarki są zwykle delikatniejsze niż niektóre agresywne środki czyszczące, co oznacza mniejsze ryzyko uszkodzenia wnętrza urządzenia.
  3. Dostępność: Są one powszechnie dostępne w sklepach spożywczych i marketach.

Czyszczenie piekarnika kostką do zmywarki

Użycie tego sposobu nie jest niczym skomplikowanym. Wystarczy w pierwszej kolejności umieścić w pustym piekarniku blaszkę lub naczynie wykonane z grubego szkła. Następnie nalać do niego gorąca wodę tak, by zakrywała całe naczynie i włożyć do niego kostkę. Teraz należy nastawić piekarnik na 100°C i pozostawić mieszankę na około 2 godziny. Po tym czasie dokładnie wyczyść wnętrze piekarnika ręcznikiem papierowym lub szmatką.

Jeśli jednak chcesz spróbować innego sposobu, który również wykorzystuje kostkę, to mamy coś dla ciebie. Możesz z niej zrobić specjalną pastę, która jest równie skuteczna. Kostkę połącz z niewielką ilością wody i dokładnie ją rozgnieć. Taki preparat nałóż na brudne elementy i pozostaw na około 40 minut. Po upływie tego czasu wystarczy, że przetrzesz je szmatką lub opłuczesz wodą.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.