Czujesz nieprzyjemny zapach z kuchennego zlewu? Użyj tego zamiast detergentów. Działa cuda

Nieprzyjemny zapach, który unosi się z kuchennego zlewu to problem wielu ludzi. Większość z nich, by się go pozbyć od razu sięga po silne środki, które można znaleźć w sklepie. Jednak niektóre domowe sposoby są bardziej skuteczne i za dużo nie kosztują. Niektóre z nich masz już w szafce, lub w lodówce.

Każdy chociaż raz walczył z zapachem, który unosił się z kuchennego zlewu. Nie jest on najczęściej przyjemny, dlatego tak szybko chcemy się z nim uporać. By to zrobić, zazwyczaj od razu sięgamy po znane specyfiki, które można znaleźć w sklepie. Jednak domowe sposoby również mogą być warte rozpatrzenia. Ich wykonanie zazwyczaj kosztuje grosze, a przy tym w mig rozprawiają się z przykrym problemem. Co więc wybrać, by nieprzyjemny zapach zniknął raz na zawsze? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Trzy sposoby na użycie magicznej gąbki. Te zabrudzenia dla niej to pestka

Sposoby na domową walkę z nieprzyjemnymi zapachami

Nieprzyjemne zapachy w kuchennym zlewie mogą być uciążliwe, zwłaszcza gdy próbujemy utrzymać kuchnię w świeżości i czystości. Jednak nie ma się czym martwić, ponieważ istnieją sposoby, które naprawdę działają cuda. Poniżej chcemy przedstawić kilka z nich i gwarantujemy, że gdy ich użyjesz, przez długi czas nie poczujesz nieprzyjemnej woni.

  1. Woda i ocet. Jednym z najprostszych sposobów na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu ze zlewu jest wlanie do niego mieszanki gorącej wody z octem. Kwas znajdujący się w occie pomoże zneutralizować zapachy i jednocześnie oczyści rury. Jednak trzeba liczyć się z tym, że woń octu będzie unosić się w kuchni przez kilka chwil. By się jej pozbyć, przewietrz pomieszczenie.
  2. Soda oczyszczona i ocet. Jeśli poprzednia metoda cię nie przekonuje, możesz wypróbować tę mieszankę. Wystarczy wsypać pół szklanki sody oczyszczonej do zlewu, a następnie dodać pół szklanki octu. Takim sposobem oprócz pozbycia się zapachu, oczyścisz to miejsce z bakterii.
  3. Cytryna i sól. Kolejnym naturalnym sposobem jest użycie soku z jakiegokolwiek cytrusa. Do szklanki należy więc wlać wyciśnięty sok z pomarańczy, limonki i cytryny i połączyć go z 2 łyżkami soli. Taką mieszanką należy później dokładnie wyczyścić zlew i odpływ.

Jednak by mieć całkowitą pewność, że każda z tym metod zadziała, nie można zapominać o regularnym czyszczeniu zlewu. Należy to robić, aby uniknąć gromadzenia się zanieczyszczeń, które później uwalniają nieprzyjemny zapach. Regularne użycie gorącej wody i detergentu do mycia naczyń, może pomóc utrzymać go w czystości i świeżości.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: