Hindus spróbował śledzia w śmietanie. Reakcja? Bezcenna. Wystarczy spojrzeć na jego minę

Sylwia i Meru to polsko-indyjskie małżeństwo, które prowadzi wspólnie kanał na TikToku. Para często publikuje tam filmiki, w których Meru próbuje przeróżnych polskich potraw. W jednym z nich testował śledzia w śmietanie. Biorąc pod uwagę, jak bardzo specyficzny jest to smak, nie spodziewaliśmy się takiej reakcji Hindusa. Przyznał, że czuje się, jakby był w niebie.

Polacy uwielbiają śledzie. Najchętniej zajadamy się nimi w czasie Bożego Narodzenia, ale inne okazje, by zjeść tę rybę, też są dobre. Podaje się ją w tak wielu wersjach, że z pewnością trudno byłoby wskazać jedną najlepszą. Śmiało jednak można stwierdzić, że szczególnie upodobaliśmy sobie śledzie w śmietanie. Ale czy obcokrajowcy podzielają nasz entuzjazm? Okazuje się, że choć jest to dość specyficzne połączenie, to nie brakuje wśród cudzoziemców jego entuzjastów.

Zobacz wideo Dlaczego ruskie są najlepsze i jak zareagują na wątróbkę? Cudzoziemcy próbują - zobaczcie, co z tego wyszło

Hindus spróbował śledzia w śmietanie. "Czy jestem w niebie?"

Do tego grona możemy zaliczyć Meru. Hindus, razem ze swoją żoną Sylwią, prowadzą na TikToku kanał pod nazwą polsko_indyjska_rodzinka. Na wielu filmikach można zobaczyć, jak Meru próbuje różnego rodzaju polskich przysmaków, m.in. grochówki, wątróbki, zupy z burakami i gołąbków. Jego żona postanowiła poczęstować go też śledziem w śmietanie, której Meru jest wielkim fanem (na wideo, w którym jadł wątróbkę, powiedział, że woli ją z ziemniakami, ponieważ... do ziemniaków można dodać śmietanę). Jak zareagował na taki zestaw?

Śmietana i ryba?

- upewnia się na początku, a gdy jego żona potwierdza, robi minę, jakby nie dowierzał i dopytuje: "Czy jestem w niebie?". Do próbowania podchodzi jednak ostrożnie. Odkrawa kawałek, wącha go i dopiero potem próbuje. Z początku minę ma niepewną, ale szybko okazuje się, że ryba jak najbardziej przypadła mu do gustu.

O, bardzo fajna!

- stwierdza, a gdy to mówi, aż świecą mu się oczy. Po czym dodaje z radością: "Śmietana! No przepraszam bardzo" i nie ma wątpliwości, że to właśnie ten dodatek sprawia, że śledź tak bardzo mu zasmakował. 

"Meru jest mecenasem śmietany"

Fani, którzy skomentowali filmik polsko-indyjskiego małżeństwa, nie kryli rozbawienia z reakcji Meru. Żartowali, że Hindus powinien zacząć reklamować śmietanę. 

Meru powinni wziąć do reklamy śmietany.
Meru już to robi, jest mecenasem śmietany. Powinni mu cysternę podstawić.
Śmietaniarz!
Haha, wie, co dobre!

Przy okazji pod filmikiem pojawiło się też sporo propozycji na kolejne potrawy, których Meru powinien spróbować. Fani zachęcali między innymi, by przetestował placki ziemniaczane (z kwaśną śmietaną oczywiście), zupę śledziową, śledzia po góralsku i pierogi z owocami - także polane śmietaną. Zobaczymy, być może Meru skusi się na którąś z podanych propozycji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.