"Rajski owoc" można kupić w każdym sklepie. Jest pogromcą nowotworów i obniża ciśnienie

Ten owoc jest dużo lepszy od naszych polskich jabłek. Nie chodzi tu o smak, bo to kwestia gustu, ale o działanie, które jest po prostu magiczne. Doskonale radzi sobie z wieloma dolegliwościami. Mówi się, że jest pogromcą nowotworów.

Owoc o magicznym działaniu to granat. Choć jego spożywanie może wielu wydawać się kłopotliwe ze względu na czas, który trzeba poświęcić na obieranie i ogromną szansę na pobrudzenie wszystkiego dookoła, to zdecydowanie warto. Jego właściwości są wyjątkowe. 

Zobacz wideo Szybki i łatwy sposób na obranie owocu granatu

Granat to "rajski owoc". Jest pogromcą wielu chorób 

Granat już przed wieloma laty był doceniany. Uznawano go za symbol płodności, zdrowia i życia.  Jest bogaty w witaminy, minerały, błonnik i przeciwutleniacze i wyjątkowo pozytywnie wpływa na organizm człowieka. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Znajduje się w nim ogrom przeciwutleniaczy, dzięki czemu skutecznie eliminuje wolne rodniki i przeciwdziała rozwoju komórek rakowych. Owoc ten hamuje również angiogenezę, co wpływa na ograniczenie wzrostu guzów i zmniejszenie szansy na wystąpienie przerzutów. Wciąż jednak wielu Polaków zbyt rzadko je ten owoc. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto włączyć granat do swojej diety. 

Granat - właściwości. Ten owoc powinny spożywać przede wszystkim te osoby 

Granat obniża ciśnienie tętnicze oraz poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, co zmniejsza ryzyko miażdżycy, zawału serca i udaru mózgu. Działa też przeciwzakrzepowo, antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Jest też skuteczny w walce z nieświeżym oddechem, problemami z dziąsłami, a także próchnicą.  

Owoc ten zapobiega też zaburzeniom mikroflory jelitowej, które mogą być związane z takimi chorobami jak otyłość czy cukrzyca typu 2.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.