Burger drwala wraca. McDonald's milczy, ale zostawił wskazówkę. Będzie drożej

Burger drwala to kanapka, która ma grono zagorzałych fanów. Jej miłośnicy przez cały rok czekają na to, aż pojawi się w menu McDonald's, ponieważ jest to oferta sezonowa. Kanapka zawsze wracała w listopadzie i zwykle pod koniec miesiąca. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie inaczej. Choć sieć oficjalnie milczy, to zostawiła wskazówkę w aplikacji.

Burger drwala w menu sieci McDonald's pojawia się w listopadzie i można go kupić zazwyczaj do lutego. Jest zatem kanapką sezonową, przez wielu klientów fast foodu bardzo wyczekiwaną. Klasycznie składa się z kotleta wołowego, do którego dodawany jest plaster panierowanego sera, bekon, prażona cebula oraz sos majonezowy. Wszystko to podaje się w bułce z serowo-bekonową posypką. W sprzedaży dostępne są też inne warianty, np. burger drwala na ostro lub z żurawiną. 

Zobacz wideo Zamień bułkę na tortillę. Ten przepis na burgera podbija internet

Kiedy burger drwala wraca do McDonald's? To już zaraz

Zazwyczaj burger drwala pojawiał się w ofercie restauracji po 20 listopada. Wiele osób przypuszczało, że w tym roku będzie podobnie. Jednak od pewnego czasu po sieci zaczęły krążyć pogłoski, jakoby kanapka miała wrócić - na razie w wersji klasycznej - już od 8 listopada. Wtedy z menu zniknie burger maestro. Pełna oferta drwali ma być z kolei dostępna od 15 listopada. 

McDonald's póki co konsekwentnie milczy w tej sprawie. Na oficjalnym Instagramie sieci pojawił się tylko mem nawiązujący do długiego czekania na powrót drwala. Ludzie w komentarzach pytają więc, kiedy kanapka wróci do menu. Osoba, która obsługuje media społecznościowe fast foodu odpowiada, żeby uzbroić się w cierpliwość i zajrzeć do aplikacji. 

 

Zaglądamy więc i widzimy, że faktycznie pojawiło się tam odliczanie. Nie jest co prawda napisane wprost, do czego, ale łatwo można się domyślić, że chodzi o burger drwala. Komunikat głosi bowiem "Dla tych, co nie mogą się doczekać". Z odliczania wynika, że faktycznie kanapka wróci już 8 listopada. Nadal nie wiadomo jednak, czy tylko jej klasyczna wersja czy pełna oferta.

Burger drwala 2023. Jaka cena w tym roku?

Burger drwala to niemały wydatek. Zwłaszcza że z roku na rok jego cena jest coraz wyższa. W 2022 za klasyk trzeba było zapłacić 24,90 zł, za kanapkę z żurawiną 26,40 zł, a za burger drwala na ostro 25,90 zł. Jak podaje Business Insider, tegoroczne burgery będą droższe o cztery złote. Podstawowy ma kosztować 28,90 zł, z żurawiną 30,40 zł, a na ostro 29,90 zł. 

W ofercie ma pojawić się również nowy smak. Będzie to burger drwala z... chrzanem. Trzeba przyznać, że jest to intrygująca propozycja. Zobaczymy, czy będzie cieszyła się powodzeniem.

Więcej o: