Pokazali kuchenny gadżet. Ludzie głowią się, do czego służy. "Narzędzie tortur"

Ludzie zrobią wszystko, by ułatwić sobie życie. Pomocnych gadżetów, akcesoriów i przyborów jest więc całe mnóstwo, również w kuchni. Czasami jednak ich wygląd jest tak zaskakujący, że nie wszyscy wiedzą, do czego właściwie służą. Zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z gadżetem z dawnych lat, którego albo już się nie używa, albo jego wygląd ewoluował. Ciekawe, czy ty wiesz, czym jest akcesorium ze zdjęcia?

Zdjęcie zaskakująco wyglądającego przedmiotu zostało opublikowane na amerykańskim fanpage'u kulinarnym Easy Recipes for Family. W poście czytamy, że gadżet został znaleziony w jednej z szuflad podczas sprzątania domu dziadków. "Co to jest? Nigdy nie widziałem ani nie miałem czegoś takiego" - pisze autor lub autorka posta. W dłoni trzyma nieduże, metalowe nożyczki, które wewnątrz naszpikowane są drobnymi kolcami.

Pokazali dziwny gadżet kuchenny. Ludzie głowią się, do czego służy

Komentujący szybko pospieszyli z pomocą. A przynajmniej część z nich. Nie wszyscy bowiem wiedzieli, czym jest gadżet ze zdjęcia. Żartowali, że wygląda jak narzędzie tortur lub pisali, że nie mają pojęcia, ale ich przeraża. Część zgadywała, że to otwieracz do wina lub dziadek do orzechów (trzeba przyznać, że faktycznie przedmiot ma w sobie coś z dziadka do orzechów). Większość słusznie jednak odpowiedziała na postawione w poście pytanie: to nożyczki lub inaczej obcinaczka do ugotowanych na miękko jajek. Przedmiot ze zdjęcia jest już dość stary, obecnie tego typu gadżety nie wyglądają tak przerażająco i nie wywołują dreszczy strachu.

Zobacz wideo Jak gotować jajka, by się dobrze obierały? Oto sztuczki naszego szefa kuchni

Jak używa się obcinaczki do jajek? To bardzo proste, nie potrzeba do tego żadnej skomplikowanej instrukcji, Aby zrobić to precyzyjnie i wygodnie, należy ustabilizować jajko, a więc włożyć je np. do przeznaczonego do tego kieliszka lub podstawki. Dopasowujemy nożyczki do węższego końca jajka i delikatnie zaciskamy, żeby odciąć górną część skorupki. Zdejmujemy ją i już możemy cieszyć się smakiem ugotowanego na miękko jajka. 

Uważasz, że taki gadżet jest przydatny w kuchni? A może to przesada i jest zupełnie niepotrzebny? Masz w domu takie akcesorium czy widzisz je po raz pierwszy? Daj znać w komentarzach!

Więcej o: