Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń? Zmieniłam nawyki i teraz lśnią czystością

Zmywarka do naczyń to urządzenie, które dla wielu osób jest wybawieniem. Ja również nie wyobrażam sobie bez niego życia. W ostatnim czasie mój sprzęt przestał jednak domywać naczynia, co szybko stało się moją zmorą. Na szczęście wystarczyło zmienić nawyki, by znów lśniły czystością.

Problem z niedomywaniem naczyń i zostawianiem smug większość z nas zrzuca na zapchany filtr. Gdy jednak okazuje się, że wszystko z nim w porządku, w 99 proc. Chodzi o nieprawidłowe użytkowanie. Gdy zmieniłam nawyki, pozbyłam się problemów.

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń? Trzeba o nią dbać 

Wiele osób zapomina, że o zmywarkę do naczyń trzeba należycie dbać. Nie wystarczy raz na jakiś czas wyczyścić zapchanego filtra. Urządzenie to wymaga odpowiedniej pielęgnacji, by móc działać prawidłowo. Postanowiłam więc zmienić nawyki i szybko zauważyłam różnicę. 

Pierwszy krok to mycie. Wyczyściłam nie tylko zapchany filtr, ale i odpływ. Takie sprzątanie zmywarki powtarzam co 30 dni. Wiele osób zapomina też o czyszczeniu śmigiełek, co powinniśmy robić częściej, bo raz na tydzień. Jeśli śmigiełka nie będą zapchane zanieczyszczeniami, to czyszczenie wody będzie większe, a talerze będą błyszczeć. Warto również zwrócić uwagę na to, czy na śmigiełkach jest osad z kamienia. Należy się go pozbyć, ponieważ inaczej możemy zapomnieć o szklankach bez smug. 

Jak dbać o zmywarkę do naczyń? Regularność jest niezwykle ważna 

Choć filtr, odpływ i śmigiełka są najważniejsze, to nie możemy zapomnieć również o innych częściach zmywarki. Warto za każdym razem sprawdzić, czy na jej dnie nie znajdują się resztki jedzenia. Warto też raz na miesiąc lub dwa wyczyścić wszystkie zakamarki sprzętu. 

Na niedomywanie naczyń ma też wpływ to, jak ustawiamy naczynia w zmywarce. Warto zwracać uwagę na to, czy garnkiem lub talerzem nie zablokowaliśmy obrotów głównego spryskiwacza. Warto też za każdym razem sprawdzić, czy śmigiełka mogą się kręcić.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.