Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Wydaje się to straszniejsze, niż rzeczywiście jest

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? To banalnie proste i nie wymaga od nas użycia siły czy poświęcenia dużo czasu. Efekt jednak zaskakuje nawet największego niedowiarka i zdecydowanie jest tego wart.

Czyszczenie piekarnika to dla wielu prawdziwa zmora. Nic dziwnego, ponieważ bardzo często odkładamy to na później i później i doprowadzamy do takie brudu, który naprawdę jest bardzo trudny od wyczyszczenia. Na szczęście tabletka do zmywarki nawet z takimi starymi, zaschniętymi zanieczyszczeniami da sobie radę.  

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić prąd, piekąc w piekarniku i zmywając w zmywarce?

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Zrobisz to bez większego wysiłku 

Piekarnik to siedlisko tłustego osadu, z którym nie dają sobie rady nawet produkty chemiczne przystosowane do czyszczenia piekarników. O domowych sposobach w kwestii piekarnika często nawet nie ma mowy. Z pomocą przychodzi za to tabletka do zmywarki, która likwiduje nawet stary tłuszcz niemalże w mgnieniu oka.  

Pamiętaj o założeniu rękawiczek, następnie odpakuj tabletkę do zmywarki z folii, jeśli jest taka potrzeba, lub rozpuść ją w gorącej wodzie. Następnie pocieraj tabletką do zmywarki zabrudzone powierzchnie. Zwilż szmatkę lub gąbkę i przetrzyj dokładnie piekarnik i odczekaj godzinę, a później doczyść dokładnie każdy zakamarek. Nie należy obawiać się, że tabletka do zmywarki uszkodzi szklane drzwi piekarnika. Dla pewności zmniejszmy jednak nacisk i nie szorujmy tak mocno.  

Czyszczenie piekarnika - domowy sposób. Poradzi sobie ze świeżym brudem 

Jeśli nasz piekarnik jest brudny, ale tłuszcz nie zdążył jeszcze zaschnąć, a zabrudzenie jest w miarę świeże, możemy pokusić się o próbę sprzątnięcia go domowym sposobem bez użycia silnej chemii.  

Wystarczy wymieszać sodę ze szklanką octu, a powstałą papką umyć wnętrze piekarnika. Jeśli blachy, czy ruszt są w gorszym stanie i nie chcą się domyć, pastę należy nałożyć na kilka godzin, a po tym czasie opłukać. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.