Chcesz się ustrzec przed niechcianymi gośćmi w ogrodzie? Rozsyp to, a uciekną w popłochu

Niechciani goście w ogrodzie, to najgorsze co może być. Niszczą rośliny, ale też szargają nam nerwy. Nie trzeba jednak sięgać po chemiczne środki. Domowymi sposobami też można się ich pozbyć.

Ślimaki to największe szkodniki ogrodu. Jeśli zależy nam na pięknych uprawach i doskonałych zbiorach, musimy się ich pozbyć. Warto jednak zrobić to w jak najbardziej humanitarny sposób. Oto domowe sposoby na ślimaki.  

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Co na ślimaki? Tak pozbędziesz się ich z ogrodu w trymiga 

Ślimaki zjadają liście, pędy roślin, bulwy, kwiaty i owoce, ale też zanieczyszczają rośliny, pozostawiają na nich swój śluz i odchody. Nie warto więc gościć ich w swoim ogrodzie. Gdy zauważymy więc ich obecność - na przykład podziurawione liście - powinniśmy natychmiast przystąpić do działania.  

Nie warto jednak stosować chemicznych środków, które mogą też negatywnie wpłynąć na rośliny w naszym ogrodzie. Na początku powinniśmy wytoczyć bardziej "naturalne" działo. Świetnie sprawdzi się w tym celu mączka bazaltowa. Ten naturalny proszek przywodzi na myśl cement. Powstaje w wyniku zmielenia skały bazaltowej i jest doskonałym środkiem na odstraszenie ślimaków. Jak działać? To banalnie proste. Wystarczy obsypać mączką grządki i rośliny, a oblepiony nią ślimak nie pójdzie do rośliny. 

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Oto naturalne, domowe sposoby 

Kolejnym domowym sposobem na wypędzenie ślimaków jest rozsypanie cynamonu wokół roślin i rabat. Przyprawa ta odstrasza również mrówki i komary, a ponadto pomaga w walce z pleśnią i chorobami grzybowymi. 

Doskonałą opcją jest też rozsypanie fusów po kawie wokół roślin lub spryskanie nią liści. Ślimaki nie przepadają za zapachem kawy, a ponadto kofeina działa na nie toksycznie. Fusy z kawy są też rewelacyjnym nawozem.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.