Kiedy sadzić ziemniaki? Zrób to w tym terminie, a zbierzesz pełne kosze i nakarmisz całą rodzinę

Wiosna powoli zawitała do naszego kraju, więc pojawia się coraz więcej wątpliwości dotyczących sadzenia roślin. Kiedy sadzić ziemniaki? Okazuje się, że termin zbliża się nieubłaganie.

Ziemniaki to jedne z najpopularniejszych warzyw w naszym kraju. Kochamy je w wielu postaciach i podajemy je w naprawdę różnorodny sposób. Nic więc dziwnego, że stanowią podstawę dań obiadowych w każdym polskim domu. Czy można wyhodować ziemniaki we własnym ogródku? Podpowiadamy, kiedy sadzić ziemniaki.  

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Kiedy sadzić ziemniaki? To banalnie proste, ale ważny jest termin 

Kiedy sadzić ziemniaki? Końcówka marca lub pierwsze dni kwietnia to idealny moment na sadzenie ziemniaków. Ważna jest temperatura gleby na głębokości dziesięciu centymetrów. Idealna wynosi sześć stopni Celsjusza. Należy pamiętać, że miejsce, w którym sadzimy ziemniaki, powinny być oczyszczone z chwastów.  

Jak uprawiać ziemniaki w ogrodzie? Oto cenne wskazówki 

Uprawa tych warzyw w ogrodzie nie jest trudna. Warto jednak zastosować się do wskazówek, dzięki którym, gdy tylko przyjdzie czas, Wczesne ziemniaki można uprawiać na wielu rodzajach gleb. Trzeba jednak pamiętać, że nie wyrosną jedynie na zimnych, ciężkich i podmokłych glebach. Najlepsza gleba musi być dobrze napowietrzona i przepuszczalna. W czasie intensywnego wzrostu ziemniaki muszą być często podlewane. Należy robić to też w okresach suszy.  

Stanowisko, na którym sadzi się ziemniaki, powinno być słoneczne, a odległość między sadzonkami powinna wynosić około trzydziestu centymetrów. Trzeba też pamiętać, że nie należy sadzić ich na glebie po roślinach takich jak pomidor, papryka, burak, rzodkiew i marchew. Najlepiej zaś sadzić je po roślinach strączkowych, a plony będą udane.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.