Potrzebujesz tego, jeśli chcesz zrobić ciasto orzechowe. Możesz to kupić już za niecałe 20 zł

Niektóre akcesoria wykorzystywane są przez nas od wielu dobrych lat. O niektórych możemy już dawno zapomnieć i przypominamy sobie o nich, gdy naprawdę już ich potrzebujemy. Takim przyrządem jest właśnie dziadek do orzechów, który może nas poratować w nie jednej sytuacji. Przyda się na pewno, gdy będziesz chciał przygotować ciasto orzechowe.

Dziadek do orzechów to przyrząd, którego nie używamy na co dzień. Potrzebny jest tylko w wyjątkowych sytuacjach, a taka występuje, gdy chcemy zrobić ciasto lub danie, które ma w sobie orzechy. Jest to  narzędzie, które przez wieki ułatwiało nam dostęp do smacznych i zdrowych orzechów, ale również przedmiot, który zyskał kulturowe i symboliczne znaczenie. Od prostych, funkcjonalnych modeli wykonanych z drewna czy metalu, po bogato zdobione, artystyczne wersje, dziadek do orzechów przeszedł długą ewolucję, stając się ikoną w wielu domach na całym świecie. Teraz można go zakupić w wielu sklepach, by mógł pomagać w nam w łuskaniu smacznych orzechów.

Przeszukując internet, możemy natrafić na dziadka do orzechów, który ma w swojej ofercie Ikea. Wykonany jest ze stali nierdzewnej, a także jest pomalowany bezbarwnym lakierem, co sprawia, że może posłużyć nam latami. Jego cena jest bardzo atrakcyjna, ponieważ kosztuje zaledwie 19,99 zł. Jak zaznacza producent, może być również wykorzystywany do owoców morza, np. homarów, a jego mycie powinno być tylko ręczne.

Dziadek do orzechów IkeaDziadek do orzechów Ikea Screenshot Ikea

Jeśli jednak chcesz mieć w swojej kolekcji nieco inne urządzenie, które ma podobne funkcje, to musisz zajrzeć na stronę Empik. To właśnie tam znajdziesz dziadka do orzechów, który ma ciekawą formę. W tym przypadku na pewno nie musisz używać za dużo siły, co jest ogromnym plusem. Podstawa tego urządzenia wykonana jest z drewna, a sam dziadek ze stali. Aby pozbyć się skorupy, wystarczy tylko złożyć dźwignię, a mechanizm miażdżący rozłupie łupinę, pozostawiając okazały orzech. Jego cena to 40,20 zł.

Dziadek do orzechów EmpikDziadek do orzechów Empik Screenshot Empik

Amazon również ma w swojej ofercie dziadki do orzechów, które mogą przypaść ci do gustu. Jeden z nich wyróżnia się czterema otworami, a co za tym idzie nadaje się on do większości orzechów, np. orzechów pekan, włoskich, laskowych, migdałów, orzechów makadamii, orzechów brazylijskich itp. Dodatkowo antypoślizgowy uchwyt silikonowy jest znacznie lepszy do trzymania niż cały uchwyt z metalu. Struktura lejka zapobiega wypadaniu orzechów. Cena tego urządzenia to 51,75 zł.

Dziadek do orzechów AmazonDziadek do orzechów Amazon Screenshot Amazon

Dziadek do orzechów to niezastąpione narzędzie kuchenne, które znacząco ułatwia dostęp do bogatych w wartości odżywcze orzechów. Dzięki swojej prostej, ale skutecznej konstrukcji, pozwala w łatwy i szybki sposób rozłupać twarde skorupki, minimalizując wysiłek i ryzyko uszkodzenia jądra orzecha. Współczesne dziadki do orzechów, dostępne w różnych kształtach i wykonane z rozmaitych materiałów, takich jak stal nierdzewna, drewno czy tworzywa sztuczne, zapewniają trwałość i wygodę użytkowania. Dzięki temu stanowią praktyczny element wyposażenia każdej kuchni, spełniając oczekiwania zarówno amatorów gotowania, jak i profesjonalnych kucharzy.

Różnorodność dostępnych na rynku dziadków do orzechów pozwala na dopasowanie odpowiedniego narzędzia do specyficznych potrzeb. Istnieją modele dedykowane do konkretnych rodzajów orzechów, takich jak włoskie, laskowe czy migdały, a także uniwersalne wersje, które radzą sobie z różnymi typami skorup.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.