Kupiłam ją w Homla za kilka złotych i zrobiłam jajka. Podobne w Tefal i Media Expert

Dopiero po kilku latach uświadomiłam sobie, że ten przedmiot bardzo ułatwi mi przyrządzenie śniadań. Znalazłam go w Homla i to właśnie on sprawił, że przyrządzane przeze mnie jajka zaczęły wychodzić idealne. Znajdziesz go także w innych sklepach i już przy pierwszym użyciu uznasz, że jest to przedmiot niezbędny w kuchni.

Niektóre przedmioty znajdujące się w naszych domach mogą być uznawane przez inne osoby za całkowicie zbędne elementy. Takie opinie możesz usłyszeć o patelni do robienia jajek o idealnym kształcie. Dla jednych może być ona niepotrzebnym bajerem, a inni nie będą mogli wyobrażać sobie gotowania bez niej. Teraz zawsze, gdy chcę zrobić jajka o poranku, sięgam po tę patelnię.

Jeśli zastanawiasz się, w jakich sklepach można dorwać ten przedmiot, to w pierwszej kolejności możesz zajrzeć do Homla. Sklep ten ma w swojej ofercie patelnie do jajek w promocyjnej cenie, bo za 55,99. Producent zaznacza, że może być ona również używana do zrobienia placków, na przykład racuchów, lub słynnych amerykańskich naleśników. Dzięki czterem otworom otrzymasz równe, idealnie okrągłe wypieki, które wspaniale będą prezentowały się na talerzu. Aluminiowy korpus szybko się nagrzewa i równomiernie oddaje ciepło, a nieprzywierająca powłoka ułatwia obracanie potrawy. 

Patelnia do jajek HomlaPatelnia do jajek Homla Screenshot, Homla

Inne sklepy również mogą pochwalić się podobnymi patelniami. Na stronie Tefal znajdziesz więc patelnię do jajek sadzonych z odpinaną rączką. Właśnie ta rączka zaoszczędza wiele miejsca w kuchennych szaflach. Dodatkowo można tę patelnię umieścić w piekarniku, nie bojąc się o to, że rączka zostanie stopiona. Ma pięć przegródek i wykonana jest z materiałów, które nie są szkodliwe dla człowieka. Możesz na niej robić jajka sadzone, naleśniki, placuszki i inne tego rodzaju potrawy. Cena tej patelni to 149 zł.

Patelnia do jajek TefalPatelnia do jajek Tefal Screenshot Tefal

Jeśli chcesz postawić na coś tańszego, to w Media Expert znajdziesz patelnię z podobnym zastosowaniem za 32,99 zł. Patelnia ta ma cztery przegródki i pokryta jest powłoką granitową, która zapobiega przywieraniu, a także jest odporna na ścieranie i wysokie temperatury. Dodatkowo powłoka nie wchodzi w reakcje z żywnością, gwarantuje najwyższą jakość posiłków. Można jej używać na wszystkich rodzajach kuchenek tzn. na elektrycznych, gazowych, ceramicznych i halogenowych.

Patelnia do jajek Media ExpertPatelnia do jajek Media Expert Screenshot Media Expert

Na rynku możesz znaleźć różnego rodzaju patelnie, które będą do siebie podobne, ale jednak będą różnić się niektórymi elementami. Jedne patelnie będą miały więcej, lub mniej przegródek, inne będą posiadały odpinaną rączkę, a jeszcze inne będą wykonane z różnych materiałów. Dodatkowo każdy z nas będzie mógł dostosować wybór patelni do swoich preferencji i możliwości finansowych.

Aby taka patelnia posłużyła nam latami, pamiętaj o odpowiednim zachowaniu czystości. Przed, a nawet już po zakupie zapoznaj się z instrukcją od producenta i sprawdź, czy można takie patelnie myć w zmywarce. Niektóre z nich mogą podlegać jedynie czyszczeniu ręcznemu, co też jest bardzo kluczowe i warto o tym wiedzieć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.