Wytłaczanki walają się po kuchni? Zamiast je wyrzucać, możesz wykorzystać w domu i ogrodzie

Opakowania po jajkach, tak jak i siatki jednorazowe, mają w naszych domach specjalne miejsce. Kiedy uzbiera się ich spora ilość, zwykle lądują w koszu, gdyż nie wiemy, co z nimi dalej robić. Okazuje się, że mają wiele korzystnych zastosowań. Sprawdź, do czego wykorzystać wytłaczanki po jajkach.

Tekturowe opakowania po jajkach zwykle trafiają do kosza, a to spory błąd. Mają wiele przydatnych zastosowań w domu i nie tylko. Sprawdź, jak najlepiej je wykorzystać i co można z nich zrobić.

Zobacz wideo TikTokowe triki z użyciem widelca. Przydadzą ci się każdego dnia!

Do czego wykorzystać wytłaczanki po jajkach? Praktyczne zastosowania w domu

Wytłaczanki po jajkach to wszechstronny materiał, z którego zrobisz przydatne przedmioty do mieszkania. Dając im drugie życie, możesz nawet zaoszczędzić pieniądze. Co można zrobić z tekturowych opakowań?

  • Organizer. Wykorzystując dołki wytłaczanek, możesz posegregować małe rzeczy, np. klocki lego, koraliki do wytwarzania biżuterii czy śrubki.
  • Ozdoby. Dzięki nim przygotujesz elementy dekoracyjne na święta. Wiele projektów DIY przewiduje wykorzystanie wytłaczanek jako główne tworzywo dla ozdób.
  • Wytłumienie pomieszczenia. Opakowania po jajkach mają właściwości zatrzymywania dźwięku. Jeśli przykleisz je do ścian pokoju, w którym np. nastolatek słucha głośnej muzyki czy gra na instrumencie, zapewnisz sobie mniej hałasu w mieszkaniu.
  • Paleta do malowania. Wytłaczanka doskonale nada się jako pojemnik na farby. Wystarczy, że zabezpieczysz każdy otwór folią i wlejesz do niego kolorowy płyn.

Opakowania po jajkachOpakowania po jajkach Fot. Archiwum prywatne

Co można zrobić z opakowania po jajkach? Mają świetne zastosowanie w ogrodzie

Zrobisz z nich ekologiczne doniczki na sadzonki oraz wykorzystasz je do przygotowania dołków pod rozsady. Możesz również użyć wytłaczanek do ściółkowania roślin, dzięki czemu chwasty nie będą w stanie zagłuszyć upraw. Dodatkowo tektura pomoże utrzymać wilgotne podłoże, a szkodniki będą miały utrudnioną drogę do uprawy. Jeśli ogród odwiedzają skrzydlaci przyjaciele, możesz przygotować dla nich bufet na zimę. Wystarczy, że wypełnisz otwory wytłaczanki tłuszczem, ziarnami oraz suszonymi owocami i zawiesisz na drzewie. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.