POCZUJ LATO Z MROŻONĄ KAWĄ NESPRESSO. NOWA LIMITOWANA EDYCJA KAW MROŻONYCH NESPRESSO INSPIROWANA AUSTRALIJSKĄ KULTURĄ PICIA KAWY

Ruszyła nowa kampania Nespresso "Unexpected Summer", w której marka przenosi klientów na australijskie wybrzeże. Lazurowa woda oceanu, białe piaszczyste plaże i słoneczne dni, które trwają długo po zachodzie słońca stały się inspiracją dla najnowszej edycji limitowanej kaw mrożonych Nespresso - Long Black Over Ice i Flat White Over Ice. Te dwie nowe mieszanki kawowe idealnie komponują się z lodem, zapewniając orzeźwienie w upalny dzień. Kawa Nespresso dostępna jest w butikach Nespresso. Można ją zamówić także poprzez Centrum Obsługi Klienta, stronę www.nespresso.com oraz aplikację mobilną.

Nowa limitowana edycja kaw mrożonych Nespresso inspirację czerpie z australijskiego stylu życia. Dwie nowe mieszanki Long Black Over Ice oraz Flat White Over Ice charakteryzują się odmiennymi skalami intensywności. Flat White Over Ice to idealna harmonia nut palenia i mlecznej słodyczy, które oferują chwilę ochłody jak orzeźwiająca bryza w upalny leni dzień. Z kolei Long Black Over Ice to bardziej wyrazista mieszanka z owocowymi aromatami. Dzięki delikatnemu paleniu idealnie nadaje się do picia bez mleka.

Tym razem dla ekspertów Nespresso inspiracją do stworzenia mieszanek była wyjątkowa australijska kultura picia kawy. Do lat 30. XX wieku w Sydney piło się tylko kawę z filtra. Po II wojnie światowej Włoscy migranci pokazali Australijczykom espresso, które całkowicie zmieniło konsumpcję kawy na tym kontynencie i zrodziło australijską miłość do tego trunku. Światowej sławy receptura „flat white” pochodzi właśnie stąd, a rozkoszowanie się filiżanką mrożonej kawy przed udaniem się na plażę jest częścią australijskiego stylu życia.

Stworzenie kompozycji mrożonych kaw Nespresso jest bardzo proste:

· Long Black Over Ice to połączenie kaw południowoamerykańskich i wschodnioafrykańskich znanych ze świeżych, owocowych i kwiatowych aromatów, które są lekko palone, aby zachować aromaty w nienaruszonym stanie. W celu uzyskania kawy mrożonej, pełnej orzeźwiającej kwasowości, można połączyć lód i wodę gazowaną, a na koniec dodać kawę.

· Flat White Over Ice to mieszanki palonych kaw z Indii i Etiopii o wyrazistych, korzennych nutach. Wystarczy wlać mleko do szklanki z lodem, a na koniec dodać kawę, by uzyskać kawę mrożoną.

Chcąc nadać zaskakujący charakter mrożonym propozycjom kawowym, Nespresso nawiązało współpracę z marką Monin, która oferuje limitowaną edycję mini (50 ml) syropów o smaku waniliowym, karmelowym i kokosowym. Do Long Black Over Ice warto dodać odrobinę syropu kokosowego, a do Flat White Over Ice karmelowego.

***

Kawa Nespresso dostępna jest w butikach Nespresso. Można ją zamówić także poprzez Centrum Obsługi Klienta, stronę www.nespresso.com oraz aplikację mobilną. Najnowsza edycja limitowana kaw mrożonych:

· Nespresso Long Black Over Ice 

· Nespresso Flat White Over Ice

Akcesoria, które najlepiej sprawdzą się w lecie do kaw mrożonych, to:

· Nespresso butelka Nomad – umożliwia zabranie kawy mrożonej dokądkolwiek się wybieramy 

· Nespresso szklanki Recipe View - idealne do wyserowania kawy mrożonej w domu 

· Nespresso pojemnik na kapsułki Touch Nomad – ułatwia transport kapsułek w podróży

PRZEPISY NA KAWĘ MROŻONĄ NESPRESSO

Long Black Over Ice

· 4 kostki lodu

· 120 ml wody gazowanej

· 1 kapsułka kawy Nespresso Long Black Over Ice (25 ml espresso)

· Opcjonalnie: 10 ml syropu kokosowego Monin

Flat White Over Ice

· 4 kostki lodu

· 120 ml mleka (najlepiej wysokoproteinowego)

· 1 kapsułka kawy Nespresso Flat White Over Ice (25 ml espresso)

· Opcjonalnie: 10 ml syropu karmelowego Monin