Maczfit zmienia rynek diet pudełkowych w Polsce

Wystartowała nowa oferta Maczfit Wybór Menu, która zmieni zasady na rynku diety pudełkowej. Od teraz klient może samodzielnie zarządzać swoim planem dietetycznym i codziennie dostosowywać go do swoich potrzeb. Pełna elastyczność i możliwość dostawy do klientów w ponad 400 miejscowościach Wybór Menu to kolejny innowacyjny krok w rozwoju firmy na tak dużą skalę i prawdziwa rewolucja w branży cateringu dietetycznego.

Maczfit od 5 lat oferuje przez internet szeroki wybór diety pudełkowej stawiając na wysoką jakość produktów, doświadczenie, wiedzę i profesjonalizm, wykwalifikowanych kucharzy i dietetyków, kontrolę jakości, transparentność oferty oraz wygodę klientów.

- Wybór Menu to nowa funkcjonalność przygotowana z myślą o klientach, którzy oczekują oferty dostosowanej do swoich potrzeb i możliwości modyfikacji posiłków wedle własnych gustów smakowych lub wykluczeń dietetycznych. Wierzymy, że dieta powinna być dla klienta, a nie odwrotnie. W Maczfit stawiamy na najwyższą jakość posiłków skomponowanych w oparciu o wiedzę, a nie modę. Zbadaliśmy potrzeby naszych klientów i na tej podstawie dopracowaliśmy nasza ofertę tak, by każdy znalazł w niej coś dla siebie, a jednocześnie miał wpływ na to co je – mówi Maciej Lubiak, założyciel i prezes Maczfit.

Maczfit Wybór MenuMaczfit Wybór Menu fot. materiał reklamowy

W ciągu ostatnich lat firma obserwuje otwartość klientów na nowe propozycje dietetyczne, ale też wyraźne zapotrzebowanie na elastyczność wyboru w codziennych zestawach Maczfit. Bez względu na wybrany program dietetyczny zdarzało się, że w dedykowanej diecie znajdował się składnik, którego klient nie lubi czy na który ma alergię. W badaniach konsumenckich przygotowanych na zlecenie Maczfit powtarzały się pytania o możliwość wykluczenia określonych składników diety oraz personalizację zamówień. Nawet w programach specjalistycznych dedykowanym klientom zmagającymi się z alergiami i chorobami np. cukrzycą, nadciśnieniem czy chorobą Hashimoto również brakowało personalizacji. Wychodząc naprzeciw konsumentom firma zdecydowała się podjąć wyzwanie i zmodyfikować całą dotychczasową ofertę, by zagwarantować im pełną dowolność i swobodę.

- Od początku istnienia Maczfit dostosowujemy się do oczekiwań naszych klientów i stopniowo wprowadzamy innowacyjne rozwiązania w zakresie nowych technologii, zaplecza produkcyjnego, jak i samego żywienia. Szerokie portfolio diet i najwyższa jakość produktów sprawiają, że z cateringu Maczfit codziennie korzysta ponad 7 tysięcy osób. Dysponujemy najnowocześniejszą halą produkcyjną w Europie o powierzchni 4 tysięcy metrów kwadratowych i zespołem liczącym 250 osób, dzięki czemu możemy przygotować ponad 20 tysięcy 5-daniowych zestawów na dobę. – dodaje Anna Chylewska, Dyrektor Operacyjny-Wykonawczy Maczfit.

Od teraz w najnowszej ofercie klient ma wybór - może dostosować swój zestaw według dostępnych zestawów smakowych oraz wskazanych alergenów w składzie posiłku. W skrócie oznacza to, że może zrezygnować z mięsa oraz słodkich śniadań lub zdecydować się na dietę bezglutenową i bez laktozy przy zachowaniu wytrawności smaków. Może indywidualnie skomponować swoją dietę i modyfikować ją, jeśli będzie miał ochotę na zmianę. W Polsce, to kompletnie nowe podejście do klienta.

- Wybór Menu to pionierski krok w rozwoju firmy – klienci nie muszą już wybierać jednej z dostępnych, ale nie do końca dopasowanych pod nich diet. Od dziś sami kreują sobie plan a my zajmujemy się całą resztą, dbając o ich wygodę i satysfakcję. Wprowadzamy personalizację diety pudełkowej w Polsce jako pierwsi na tak dużą skalę. Wierzymy, że tym ruchem zachęcimy konsumentów do świadomego zdrowego odżywiania i podejmowania mądrych decyzji wpływających na jakość ich codziennego życia. To gwarantowany sukces i spodziewamy się przypływu nowych klientów i wzrostu zamówień. - dodaje Maciej Lubiak.

O Wybór Menu

Wybór Menu to rewolucja wśród diet pudełkowych, jakich dotąd nie było w Polsce na tak dużą skalę. Nowa oferta zapewnia pełną elastyczność i samodzielność w zarządzaniu planem dietetycznym, co nie było do tej pory możliwe w Maczfit. To oferta dla osób ceniących sobie różnorodność oraz szukających rozwiązań “szytych na miarę”. Klienci mają dostęp do doskonale znanych im programów żywieniowych Maczfit oraz nowego elastycznego rozwiązania - Wybór Menu.

Programy Maczfit to 11 zbilansowanych diet dostępnych w ramach Day by Day (dziś do 14.00 zamawiasz jutro otrzymujesz, w soboty do godz.11:00) o zakresie kalorycznym 1 000-3 000 kcal.

Wybór Menu to całkowicie nowe rozwiązanie, które pozwala na stworzenie własnego zamówienia. W ofercie jest aż 20 posiłków do wyboru na każdy dzień, z uwzględnieniem podstawowych wykluczeni. Wybór Menu dostępny jest w określonych wariantach kalorycznych: 1000 - 3000 kcal. Przedział cenowy w ofercie Wybór Menu zaczyna się od 67 zł za zestaw 5 posiłków. Cena uzależniona jest od wyboru kaloryczności.

Klienci w Wyborze Menu sami decydują np. o wytrawnym lub słodkim śniadaniu, a także elastycznie zarządzają swoim planem żywieniowym, kalendarzem i adresem dostaw. Mechanizm zamówienia jest bardzo prosty - po wyborze programu dostawa pierwszego zamówienia zostanie zrealizowana po 72 godzinach, co gwarantuję sprawną logistykę produkcji i świeżość posiłków. Wybór konkretnych posiłków możliwy jest wyłącznie on-line na www.maczfit.pl w panelu klienta.

Posiłki Maczfit są codziennie przygotowywane przez wykwalifikowanych kucharzy i dietetyków klinicznych ze świeżych i jakościowych produktów od sprawdzonych polskich dostawców. Każdy zestaw dopracowany jest pod względem bilansu kalorycznego, mikro i makro składników. Codziennie rano przeprowadzane są testy na każdym etapie produkcji z udziałem dietetyków i Managera ds. Jakości, którzy testują dania, sprawdzają smaki i akceptują lub modyfikują menu.

Wszystkie posiłki w Wyborze Menu posiadają specjalne oznaczenia, dzięki którym każdy sam może kontrolować swój plan żywieniowy.

BALANCED

Dla osób chcących utrzymać zdrową i szczupłą sylwetkę, ale jednocześnie nie posiadających specjalnych wykluczeń żywieniowych

NO MEAT

Dla osób, które nie jedzą produktów mięsnych i tych, które chcą spróbować! Posiłki Vege w Wyborze Menu posiadają certyfikat V-Label

NO GLUTEN & LACTOSE

Dla osób, które chcą ograniczyć lub całkowicie wyeliminować ze swojego żywienia produkty zawierające gluten i laktozę

LESS CARBS

Dla osób, które chcą ograniczyć ilość węglowodanów w swoich posiłkach i zastąpić je pełnowartościowym białkiem