Nie tylko w sklepach ? Kaufland udostępnia specjalne stacje do dezynfekcji rąk w kurortach wakacyjnych

Osoby spędzające wakacje nad Bałtykiem i na Mazurach mogą za darmo zdezynfekować ręce przy wejściach na plaże. Wszystko dzięki sieci sklepów spożywczych Kaufland, która postawiła specjalne stacje do dezynfekcji w sześciu popularnych kurortach wakacyjnych.

Ze stacji do dezynfekcji rąk można skorzystać przy plażach w Kołobrzegu, Świnoujściu, Gdyni, Gdańsku, Mrągowie oraz Giżycku. W każdej z wymienionych lokalizacji znajdują się trzy stacje.

Niezależnie od miejsca naszego wakacyjnego pobytu powinniśmy pamiętać o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Dezynfekcja rąk zajmuje tylko chwilę, a jest przy tym niezwykle skutecznym środkiem ochrony przed koronawirusem. Instalując darmowe stacje do dezynfekcji przy plażach, zapewniamy wczasowiczom dostęp do podstawowych środków ochrony. Podobne stacje dostępne są także w każdym naszym sklepie – mówi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej sieci Kaufland.

Charakterystyczne stacje nawiązujące do wakacyjnej kampanii sieci pod nazwą „Tanie Lato na Bogato” są uruchamiane mechanicznie – płyn do dezynfekcji rąk jest dozowany po naciśnięciu stopą zlokalizowanej u podstawy urządzenia dźwigni. Stacje do dezynfekcji są dostępne dla plażowiczów przez cały lipiec.

Lokalizacje, przy których stanęły stacje do dezynfekcji:

Gdańsk

· Wejście na plażę nr 52

· Plaża Stogi, wejście na plażę nr 227

· Jelitkowo, wejście na plażę nr 72

Gdynia

· Plaża Śródmieście

· Plaża Redłowo

· Plaża Orłowo

Giżycko

· Plaża miejska Centralnego Ośrodka Sportu

· Port Centralnego Ośrodka Sportu

Kołobrzeg

· Przy wejściu na molo

· Plaża Millenium (bulwar J. Szymańskiego)

Wrocław, 9 lipca 2020 r.

· Plaża przy Kamiennym Szańcu

Mrągowo

· Plaża miejska od ul. Nadbrzeżnej

· Plaże miejskie od Jaszczurczej Góry – dwie stacje

Świnoujście

· Marina Port Jachtowy

· Przy wejściu na plażę nr 7 (Bermudy)

· Plaża przy Campingu Relax