Manufaktura Rodziny Sadowskich. Historia owocnej współpracy

Manufaktura Sadowskich to nowy rozdział, który tworzymy dzięki pasji, zaangażowaniu i współpracy. Jako pszczelarze od lat obserwujemy, że dzięki zgodnej kooperacji można zdziałać wiele. Nieustannie poszukujemy nowych dróg rozwoju, dbając jednocześnie o przyrodę i korzystając z jej darów w sposób mądry i zrównoważony. Naturalna, zdrowa żywność to nasz znak rozpoznawczy, a oprócz prawdziwych, smacznych miodów z Pasiek Rodziny Sadowskich oferujemy teraz także zdrowe, nierafinowane i niefiltrowane oleje z Manufaktury Rodziny Sadowskich.

Manufaktura Rodziny Sadowskich korzysta z umiejętności i wiedzy zdobytej przez lata prowadzenia tłoczni olejów przez zaprzyjaźnioną olejarnię. Oleje tłoczone są tam w sposób tradycyjny - na zimno. Utrzymanie niskiej temperatury tłoczenia (czyli niższej niż 35 stopni Celsjusza) pozwala na zachowanie wszystkich wartości odżywczych oleju. Dzięki tłoczeniu na zimno, oleje są bogate w cenne dla zdrowia składniki, takie jak: kwasy Omega-3, Omega-6 i Omega-9. Niefiltrowane i nierafinowane oleje, wytwarzane ręcznie z zachowaniem najwyższej staranności procesu i przy stałej kontroli jakości, to płynne złoto, które – podobnie jak miód – doskonale wpływa na zdrowie i samopoczucie, a także stanowi podstawę zrównoważonej diety.

„W ramach współpracy pod marką Manufaktura Rodziny Sadowskich zebraliśmy grupę pasjonatów, którym zależy na wprowadzaniu na rynek zdrowej, w 100% naturalnej żywności. Oleje tłoczymy w zaprzyjaźnionej olejarni. Produkcja odbywa się w małych partiach, dzięki czemu każda butelka sprzedawanego przez nas oleju jest maksymalnie świeża, a tradycyjna metoda tłoczenia na zimno gwarantuje zachowanie walorów zdrowotnych” – wyjaśnia Arkadiusz Sadowski, założyciel Pasiek i Manufaktury Rodziny Sadowskich, i dodaje:

„Na miodach i produktach pszczelich znamy się doskonale, lecz zanim zdobyliśmy tę wiedzę, zasmakowaliśmy wszystkich blasków i cieni pszczelarstwa. Podobną drogę przeszli nasi przyjaciele z Podkarpacia, zaczynając przygodę z tłoczeniem olejów. Wspólnie tworzymy nową jakość, bezpiecznie pozyskując z natury to, co najlepsze. Zamiast konkurować, działamy razem pod marką Manufaktura Rodziny Sadowskich, mając nadzieję, że to dopiero początek owocnej współpracy”.

Wśród oferowanych przez Manufakturę Rodziny Sadowskich olejów dostępne są te popularne, które mają swoje stałe miejsce w kuchni, takie jak: olej rzepakowy czy lniany, jak również te mniej znane, lecz bardzo cenne dla zdrowia, jak np. olej z ostropestu, olej z wiesiołka, olej z czarnuszki, olej konopny czy olej z pestek dyni, a także olej kokosowy, jako jedyny z nich przeznaczony do smażenia.

Produkty są dostępne na stronie https://pasiekisadowskich.pl/kategoria/oleje