KASY PIERWSZEŃSTWA DLA WOLONTARIUSZY WSPIERAJĄCYCH SENIORÓW - LIDL POLSKA W TROSCE O KLIENTÓW 60+

Najnowsze zalecenia rządowe dodatkowo podkreślają jak istotne jest bezpieczeństwo seniorów, którzy w miarę możliwości powinni ograniczyć wychodzenie z domu do minimum. Lidl Polska w trosce o ich zdrowie przypomina o funkcjonowaniu kas pierwszeństwa oraz innych udogodnień we wszystkich sklepach sieci.

Lidl Polska przypomina, że niezmiennie od początku epidemii cały czas we wszystkich sklepach sieci funkcjonują tzw. kasy pierwszeństwa. Są one dedykowane wolontariuszom wspierającym seniorów w dokonywaniu zakupów spożywczych, pracownikom sektora opieki medycznej (lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom, ratownikom medycznym) oraz przedstawicielom pozostałych służb (strażakom, policjantom, żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej czy strażnikom miejskim) niosącym pomoc osobom starszym lub tym przebywającym na kwarantannie.

Zaleca się, aby seniorzy skorzystali z pomocy wolontariuszy w dokonywaniu zakupów spożywczych tak, aby nie narażać się za zakażenie w trakcie wyjścia z domu. Wystarczy, że wolontariusz wspierający seniora będzie miał przy sobie legitymację w trakcie dokonywania zakupów. Natomiast jeżeli znajdą się chętne organizacje, które chcą włączyć swoich wolontariuszy do wspierania seniorów, zachęcamy ich do kontaktu z nami na adres e-mail: infolinia@lidl.pl. Jesteśmy otwarci, aby przekazać kolejną pulę legitymacji organizacjom, które chcą nieść pomoc seniorom.

Lidl Polska przygotował także specjalną akcję zachęcającą do pomocy sąsiedzkiej – wystarczy wydrukować, wypełnić i wywiesić plakat w miejscu zamieszkania (np. na klatce schodowej w bloku, na drzwiach wejściowych, czy tablicy informacyjnej) oraz zostać wolontariuszem w swojej okolicy. W ten sposób sieć zachęca do pomocy sąsiedzkiej w najbliższej okolicy. Na tę okazję sieć zaprojektowała specjalny plakat w formacie A4 „Sąsiedzie, potrzebujesz pomocy?”, który można wydrukować na domowej drukarce, uzupełnić i wywiesić w miejscu zamieszkania. Plakat można pobrać poprzez link: http://webcontent.lidl.pl/PL/2020/AKCJE/pomoc-sasiedzka-kolor-1.pdf

Jeżeli seniorzy jednak zdecydują się na samodzielne dokonanie zakupów, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 do 12:00 sklepy Lidl Polska są gotowe, aby przyjmować wyłącznie klientów w wieku 60+. Dodatkowo podczas „godzin dla seniorów” Lidl zapewni specjalne promocje cenowe tylko dla nich.

W nadchodzącym tygodniu seniorzy będą mogli skorzystać z kolejnych promocji. Od poniedziałku do środy o połowę taniej będzie można kupić pomarańcze – to smaczne źródło witaminy C, która doskonale wpływa na poprawę naszej odporności. Z kolei w czwartek i piątek, wszystkie konserwy rybne marki Nixe będą w ofercie: drugi artykuł 50 % taniej.

Godziny dla seniorów funkcjonują we wszystkich sklepach Lidl Polska, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00.

Informacje o firmie:

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 30 krajach istnieje około 11.200 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 700.