#pomagamy 3 x 500 miodów dla lekarzy i seniorów

Miody z Pasiek Rodziny Sadowskich trafiły właśnie do medyków, osób starszych i potrzebujących. 3 x 500 to akcja, w której wsparcie otrzymali seniorzy oraz lekarze, którzy codziennie podejmują trudną walkę z pandemią, troszcząc się o zdrowie i życie pacjentów.

Wśród najbardziej narażonych na zakażenie wirusem Covid-19 znajdują się lekarze, którzy na co dzień opiekują się chorymi na koronawirusa oraz osoby starsze, w tym m.in. te przebywające w Domach Pomocy Społecznej. To właśnie do nich skierowane zostało wsparcie w postaci 1500 słoików miodu z czosnkiem i imbirem z Pasiek Rodziny Sadowskich.

„Wierzymy, że każda pomoc ma sens, a solidarność to siła. W tej trudnej sytuacji pandemii wsparcie potrzebujących to dla nas naturalny odruch serca. Dzielimy się tym, co mamy najlepsze – naturalnym miodem z imbirem i czosnkiem, aby choć trochę wspomóc zdrowie i odporność lekarzy, osób starszych i potrzebujących”- wyjaśnia Arkadiusz Sadowski, założyciel Pasiek Rodziny Sadowskich

· W ramach akcji 3 x 500 pierwsze 500 słoików miodu zostało przekazanych dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku, skąd połowa trafiła do seniorów, a pozostałe 250 sztuk do mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, które zostały szczególnie dotknięte koronawirusem.

· W podziękowaniu pracownikom służby zdrowia, stojącym na pierwszej linii frontu walki z pandemią, kolejna partia 500 miodów dotarła do medyków z Wojskowego Instytutu Medycznego przy ulicy Szaserów w Warszawie.

· Ostatnia porcja 500 sztuk miodu została rozdysponowana za pośrednictwem płockiego oddziału Caritas na jadłodajnie dla potrzebujących, seniorów w potrzebie oraz do domu dla osób w kryzysie bezdomności.

„Cieszymy się, że choć w ten sposób mogliśmy wyrazić wdzięczność dla pracowników służby zdrowia, a także zadbać o seniorów i tych szczególnie narażonych na zarażenie wirusem. To właśnie im najbardziej potrzebna jest teraz siła do walki. Zwalczenie pandemii to nasz wspólny cel, który możemy osiągnąć działając solidarnie i wspierając się wzajemnie” – dodaje Arkadiusz Sadowski.

Pasieki Rodziny Sadowskich to marka naturalnych, świeżych, wysokiej jakości polskich miodów tradycyjnych oraz miodów smakowych, będących innowacyjnym połączeniem miodu wielokwiatowego z przyprawami i liofilizowanymi owocami. Firma prowadzona jest w sposób zrównoważony i z poszanowaniem dla środowiska oraz pszczelej populacji. W Pasiekach nie stosuje się chemii ani antybiotyków, a rezygnacja z plastiku stanowi jedno z naczelnych założeń przyświecających marce od początku. www.pasiekisadowskich.pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.