Mała kawa - duże znaczenie

"Tylko spokojnie." - jak wiele razy powtarzaliśmy sobie to zdanie w ostatnim czasie? Miniony rok sprawił, że musieliśmy przeorganizować swoją codzienność, stale balansować między pracą, której nie chce być mniej, domowymi obowiązkami i troską o najbliższych.

Jak zatem pokonać natłok bodźców i zachować równowagę? Pomoc mogą przynieść codzienne rytuały. To one sprawiają, że z pozoru błaha aktywność nabiera znaczenia, a powtarzana regularnie, pomoże utrzymać wewnętrzny spokój. Poznaj 5 przepisów Nivony na chwilę dla siebie, nawet jeśli trwa ona tylko tyle, ile wypicie filiżanki kawy.

1. Bądź tu i teraz

Dziesięć minut rano może zrobić wielką różnicę. Szczególnie jeśli to będzie 10 minut tylko dla Ciebie. Marcin Rusnarczyk, Mistrz Polski Baristów przywołując znany m.in. w kulturze japońskiej rytuał picia herbaty, podkreśla, że powinniśmy poświęcić więcej czasu również kawie - pić ją powoli, docenić aromat i słodycz. To świetny trening uważności. Pijąc ją w pośpiechu tracimy okazję do rozkoszowania się jej smakiem. A w ziarnach kryje się ponad tysiąc nut smakowych.

Kawy mają różną soczystość, kwasowość czy słodycz. Niektóre lepiej spakują parzone w wyższej, a inne w niższej temperaturze. Dlatego marka Nivona w ramach działań z najlepszymi baristami opracowała system Aroma Balance, dzięki któremu możemy samodzielnie określić, które nuty chcemy wydobyć ze swoich ziaren. Jeśli lubimy delikatną owocowość kaw wybierzmy profil dynamiczny, opcja intensywna pozwoli wyczuć wyraźne body i lekką goryczkę, wersja stała zrównoważy te nuty i wydobędzie z ziaren pełnię smaku.

2. Kawowa odnowa

Są dni, kiedy szczególnie potrzebujemy ukojenia. Szukamy sposobów na wzmocnienie ciała i ducha. Korzyści ze stosowania kawy mogą też wykraczać poza poranny rytuał. Kosmetyki zawierające kawowy ekstrakt lub olej to świetny sposób na pielęgnację. Przygotuj kąpiel z dodatkiem aromatycznego olejku a jako dopełnienie relaksu zaparz kawę za pomocą funkcji Koneser Cappucino. Uzyskasz delikatny mleczny specjał,

w którym słodkie, zbalansowane espresso będzie otulone przez ciepłe mleko. To połączenie nas rozluźni ale i podziała energetyzująco.

3. Muzyczna kofeina

Dla tych, którzy potrzebują zróżnicowanej dawki energii, Nivona przygotowała w swoich ekspresach możliwość uzyskania 5 poziomów mocy. Poranna kawa wraz z pobudzającą ścieżką dźwiękową, wprowadzą Cię w nowy dzień z pełną mocą. Taki duet będzie się świetnie komponował! Jedną z kawowo- energetycznych playlist znajdziesz tu: https://open.spotify.com/playlist/37i9dQZF1DX1uaml3UXYLk

Jeśli pielęgnujesz swoje przyzwyczajenia, docenisz opcję Moja Kawa. Jedno przyciśnięcie i ulubiona receptura o dopasowanej nucie smakowej popłynie do filiżanki. Aby powoli rozpocząć dzień, wybierz leniwe dźwięki: https://open.spotify.com/playlist/37i9dQZF1DXcxacyAXkQDu

4. Zgrany duet

Uważność to bycie tu i teraz – to także uważna rozmowa, słuchanie drugiej osoby i życzliwość. Funkcja Onetouch Spumature DuoPlus umożliwia przygotowanie dwóch kaw cappuccino lub latte za naciśnięciem jednego przycisku. Poranna kawa wypita razem to mała przyjemność, która może nastroić nas cały dzień.

5. Zapach szczęścia

Są takie domy, w których od razu po wejściu czujesz się jak u siebie. Czy to zasługa harmonii przestrzeni, czy może zapachu świeżo parzonej kawy? Teraz, gdy nasze mieszkania pełnią funkcję azylu, a często również biura i szkoły, ich funkcjonalność i estetyka są jeszcze bardziej istotne. Zadbajmy o subtelny i przyjemny zapach w naszym domu. To on podkreśla i dopełnia piękna wnętrz. Pomóc nam w tym mogą naturalne aromaty lub świeżo zaparzona kawa w ekspresie. Już sam jej zapach działa odprężająco. Duży kolorowy wyświetlacz i subtelne podświetlenie filiżanek w ekspresie Nivona dostarczą dodatkowej przyjemności.

Moment picia świeżo parzonej kawy jest czymś niezwykłym. To rytuał, chwila wytchnienia przed wejściem w nowy dzień. Pozwala na pierwszy głęboki oddech, na nastrojenie emocji i nabranie energii. To moment tylko dla nas. Celebrujmy go.

***

Nivona CafeRomatica 821

Nivona CafeRomatica 821 to urządzenie premium, które pozwala na przygotowanie kawy idealnie dopasowanej do naszych potrzeb. Ekspresy produkowane są w Szwajcarii, z najwyższej jakości komponentów. Przygotowanie aromatycznego espresso zajmuje tylko kilkanaście sekund, dzięki temu mamy więcej czasu na powolne smakowanie małej czarnej.

Funkcja Onetouch Spumature DuoPlus umożliwia przygotowanie dwóch kaw cappuccino lub latte za naciśnięciem jednego przycisku. Dzięki systemowi Aroma Balance z tych samych ziaren kawy uzyskamy aż trzy różne profile energetycznego aromatu. Na doskonały smak naparu wpływa regulacja czasu wstępnego zaparzania, ciśnienia, a także prędkości przepływu wody przez komorę zaparzacza. Do filiżanki trafia gorąca kawa, która zachwyca smakiem i aromatem.

Cenimy te krótkie chwile, kiedy nasz dom to prawdziwa oaza spokoju. Nie chcemy budzić domowników zanim nie dopijemy kawy do końca. W ekspresach Nivona generowanie dźwięków zostało maksymalnie wytłumione, by ograniczyć ich wpływ na nasz komfort.

Duży, kolorowy wyświetlacz i niezwykle cichy młynek ze stali nierdzewnej sprawiają, że przygotowywanie ulubionego napoju jest przyjemnym rytuałem. Urządzenia nowej generacji posiadają trzystopniowy wybór temperatury parzenia, pięciostopniowy wybór mocy aromatu oraz indywidualnie regulowany stopień mielenia ziaren.

Oprócz siedmiu gotowych przepisów kawowych ekspres Nivona CafeRomatica 821 daje także możliwość zaprogramowania dodatkowo aż dziesięciu indywidualnych receptur.

Dwukolorowe podświetlanie filiżanki zapewnia dodatkowe wrażenia estetyczne podczas parzenia kawy. Odtąd nie będziemy pić kawy, żeby się obudzić tylko budzić się, żeby napić się kawy.

NIVONA – z pasji do kawy

NIVONA to w pełni automatyczne ekspresy do kawy, które łączą w sobie niezawodne szwajcarskie mechanizmy i niemieckie wykonanie. NIVONA stworzyła sześć serii ekspresów, których zaletą jest ich wszechstronność pod względem funkcjonalności i wzornictwa. Dzięki ekspresom NIVONA w zaciszu własnego domu przygotujemy doskonałe espresso, americano, cappuccino, latte lub latte macchiato za naciśnięciem jednego przycisku. Wyłącznym dystrybutorem marki NIVONA w Polsce jest firma FORE. Więcej informacji na www.nivona.pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.