Dzień pełen przyjemności

Mają różne kształty, kuszą słodkim aromatem i przyciągają wzrok intensywnymi kolorami. Uwielbiają je dzieci i nastolatki, ale rzesze fanów mają także wśród starszych konsumentów. Żelki, bo o nich mowa, 28 marca obchodzą swoje święto, czyli Międzynarodowy Dzień Żelków. Świętuj go z ulubionymi produktami od Perfetti Van Melle!

Zawsze pod ręką

Polacy sięgają po słodycze niezmiennie chętnie od lat. Konsumenci traktują je z jednej strony jako małą, energetyczną przekąskę w ciągu dnia, z drugiej jako błyskawiczny sposób na poprawę nastroju albo „nagrodę” po ciężkim dniu w pracy lub w szkole. Drobne łakocie to dla nas także sposób na wyrażenie naszych emocji i pokazanie innym, że o nich pamiętamy. Chętnie dajemy je jako dodatek do większych prezentów lub drobny upominek wręczany najbliższym „bez okazji”. Wśród bogatej oferty rynkowej, ogromną popularnością wśród młodszych i starszych klientów od lat cieszą się żelki. Te małe, kolorowe słodycze doczekały się nawet swojego święta!

Tęczowa eksplozja

Historia żelków sięga XIX wieku, kiedy to cukiernicy po raz pierwszy połączyli cukier z żywicą z drzewa akacjowego oraz owocami. Na przestrzeni lat pierwotna receptura ewoluowała tworząc przepis na małe słodycze oferowane w szerokiej gamie kształtów i smaków. Już pod koniec marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Żelków. – To idealny moment, aby zafundować sobie chwilę relaksu i sięgnąć po żelki Chupa Chups Mini Belts oraz Mini Tubes – mówi Michał Bonecki, Dyrektor Marketingu Perfetti Van Melle Polska. - Te przyciągające wzrok soczyście kolorowe słodycze w kształcie pasków i rurek pokryte są kwaśną i owocową posypką, która zapewnia maksimum frajdy zgodnie z hasłem marki „forever fun” czyli wieczna zabawa – dodaje. Fani zaskakujących smaków znajdą w ofercie Perfetti Van Melle także żelki kwaśne smoczki od Fruittella w oryginalnym kształcie nawiązującym do nazwy produktu.

– Dla wszystkich amatorów bardziej „tradycyjnych” słodkich przekąsek proponujemy żelki Fruittella misie oraz zwierzaki, które zawierają sok owocowy, a także naturalne barwniki i aromaty – dodaje Bonecki.

Żelki od Perfetti Van Melle dostępne są w wygodnym, poręcznym formacie torebki (90 g). Ulubionymi słodyczami można się więc cieszyć dłużej, nie tylko 28 marca.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.