Rekordowe zamówienia podczas EURO 2020 Jak i co zamawiali kibice w tracie największego święta piłki nożnej w Europie

EURO 2020 było pod wieloma względami bardzo zaskakującym wydarzeniem, zarówno dla kibiców, jak i drużyn biorących udział w turnieju. Ponieważ formuła imprezy była zupełnie inna niż dotychczas, ze względu na szczególną sytuację, większość z nas oglądała turniej przed telewizorami ze znajomymi. Według raportu "Jedzenie i piłkarskie emocje" przygotowanego na zlecenie Pyszne.pl, prawie połowa Polaków i Polek nie wyobraża sobie oglądania meczu bez jedzenia. Platforma przygotowała zestawienie pokazujące, jak polscy kibice zamawiali podczas EURO 2020.

Wzrost zamówień podczas EURO 2020

Od początku turnieju zamówienia wzrosły o 30%, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W badaniu "Jedzenie a piłkarskie emocje" Polacy zadeklarowali, że najchętniej zamawialiby takie dania jak pizza, frytki oraz kebab. W trakcie mistrzostw Polacy zamówili ilość pizz odpowiadającą powierzchni 52 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Zamówione frytki, ułożone w jednej linii odpowiadają 222 dystansom pokonywanym średnio przez piłkarzy w trakcie meczu (12 km), a waga zamówionych kebabów jest 11 000 razy większa od wagi pucharu, wręczonego mistrzom Europy w piłce nożnej.

Użytkownicy serwisu Pyszne.pl to wierni fani piłki

Dane zbierane przez Pyszne.pl podczas trwania mistrzostw dostarczają wielu ciekawych informacji związanych z zachowaniami użytkowników serwisu. Dzięki nim wiemy między innymi, że od pierwszego meczu do finału EURO 2020 zamówienia na Pyszne.pl złożyło prawie milion unikalnych użytkowników. Z raportów możemy się również dowiedzieć, jaka jest ilość złożonych zamówień, przypadająca na jednego użytkownika Pyszne.pl, w trakcie trwania turnieju. Rekordem EURO 2020 jest 58 zamówień, złożonych przez jedną osobę!

Ulubione kuchnie Polaków

Według badania „Jedzenie a piłkarskie emocje" Polacy zadeklarowali, że poza polską kuchnią, za którą opowiedziało się 49% ankietowanych, najchętniej zamawialiby włoskie specjały, które osiągnęły wynik 30%.

Badanie wykazało również, że podczas EURO 2020 Polacy najchętniej zjedliby pizzę, co potwierdza zamiłowanie Biało-Czerwonych do sztandarowych dań kuchni włoskiej.

Oferty specjalne przygotowane na EURO 2020

EURO 2020 to czas niezwykłych emocji, zarówno na stadionach, jak i przed ekranami telewizorów. Był to również pomyślny czas dla restauratorów, którzy mieli okazję dostarczać zamówienia dla fanów piłki nożnej.

Z okazji turnieju restauracje wspólnie z Pyszne.pl przygotowały ekscytujące oferty specjalne dla kibiców, którzy chcieli zamówić jedzenie na mecz. Spośród wszystkich restauracji, które współpracują z Pyszne.pl, aż 604 przygotowało oferty specjalne na czas EURO. W trakcie turnieju użytkownicy Pyszne.pl, mieli możliwość skorzystania z ponad tysiąca ofert, przygotowanych na ten emocjonujący czas.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.