Szeptane koktajlbary World Class Cocktail Festival - poznaj miejsca tylko dla wtajemniczonych!

Trudno trafić tu z ulicy, nie mają szyldu ani kolorowej witryny z neonami. Tylko wtajemniczeni znają adres. O czym mowa? O szeptanych koktajlbarach, na które moda do Polski przywędrowała zza oceanu. Chcielibyście do nich trafić? Poznajcie ukryte koktajlbary, które biorą udział w czwartej edycji World Class Cocktail Festival! Rezerwacje trwają na https://cocktailfestival.pl/.

WELES BAR - WARSZAWA

To ukryty koktajlbar, nieoznaczony żadnym szyldem i schowany za niepozornymi drzwiami. Mimo, że mieści się w ścisłym centrum Stolicy, jest miejscem o tajemniczym charakterze. Weles swoją nazwę wziął od Władcy Nocy, słowiańskiego Boga, będącego również patronem magii, muzyki i dostatku. Po przekroczeniu jego progu, Goście przenoszą się do mistycznej krypty, w której mogą spróbować koktajli przygotowanych przez najlepszą, warszawską kadrę barmańską. W festiwalowym menu czekają na nas m.in. Róża bez Kolców (Tanquray No. 10, Home Made Creme de cassis, syrop różany, sok z cytryny, białko) czy Penicylina (Johnnie Walker Black Label, imbir, miód, białko, cytryna, angostura). Błyszczący cynowy sufit sprowadzony z USA, czy rzeźbione drewniane bary, które były kiedyś częścią brytyjskiej karuzeli, stanowią doskonałe tło dla precyzyjnie przygotowanych kompozycji koktajlowych. Całości dopełniają charakterystyczne marmurowe blaty i wykonany na zamówienie żyrandol z kryształów.

BACKROOM BAR - WARSZAWA

Chociaż lokalizacja tego miejsca nie jest tajemnicą, nie oznacza to wcale, że łatwo jest tam się dostać. Koktajlbar zlokalizowany jest w Śródmieściu, w starej kamienicy wzniesionej pod koniec XIX w. To właśnie w niej znajduje się niesztampowy BackRoom Bar w klimacie Ameryki lat 30-tych. Przydymione światło, wysublimowane piękno stylu art deco, grający w tle jazz i serce tego miejsca, czyli koktajle. Zaglądając do tego miejsca przeniesiemy się do złotej ery koktajli!. Spróbujemy tu m.in. egzotycznego i pikantnego Peru (Captain Morgan White Rum, Coulis Verde z ananasa, ogórka, mięty, kolendry i jalapeno sok z limonki) czy lekkiego i soczystego Impeachment (Bulleit Bourbon, aperitif brzoskwiniowy, kordiał jogurtowy). Więcej nie zdradzamy - rezerwujcie na www.CoktailFestival.pl.

TAG - KRAKÓW

Tajemniczy koktajlbar zlokalizowany w sercu Krakowa przy ulicy Podwale 7. Idea tego miejsca opiera się na klasycznych koktajlach z nowoczesnym twistem. Wnętrze przypomina galerię sztuki, w której można wygodnie rozsiąść się w fotelach z koktajlem w dłoni. TAG. oznacza symbol pozostawiany przez grafficiarzy, stanowiący ich znak rozpoznawczy. Symbol kreatywności i nieszablonowości, które swoje odzwierciedlenie mają w koktajlach. To właśnie tu w festiwalowej karcie czekają na nas światowej klasy kompozycje takie jak Summer Wine (Ketel One Vodka, TAG. Strawberry Wine, Cut Grass Soda) czy Tanque’Ray Charles (Tanqueray No. 10, róża, brzoskwinia, Dolin Blanc). Zdecydowanie polecamy ten przystanek na koktajlowej mapie krakowa!

Listę koktajlbarów oraz szczegółowe menu znajdziecie na stronie festiwalu www.CocktailFestival.pl

Daty Festiwalu: 7 lipca - 1 sierpnia 2021 r.
Rezerwacje: https://cocktailfestival.pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.