Sezon na polską gruszkę w sklepach Lidl Polska!

Pierwsze gruszki z tegorocznych zbiorów są już dostępne na rynku. Najsłynniejsza w Polsce gruszka, odmiany konferencja, obdarzy nas w tym sezonie swoimi pysznymi owocami. Lidl Polska właśnie rozpoczyna promocję polskiej gruszki. Już od czwartku, 30.09, "konferencja" pojawi się we wszystkich sklepach sieci w dużych skrzyniach, w promocyjnej cenie 2,99 zł/1 kg.

Tegoroczne zbiory królowej gruszek, konferencji, trwają. Oznacza to, że już od teraz klienci będą mogli cieszyć się tym owocem, spożywając go samodzielnie, dodając do dań, deserów oraz przetworów, do których sprawdzą się szczególnie dobrze pierwsze zbiory.

Gruszki pojawią się w sklepach sieci już od czwartku, 30.09, w promocyjnej cenie -50%, 2,99 zł/1 kg (cena regularna 5,99 zł) do wyczerpania zapasów. Sprzedawane będą w 300-kilogramowych skrzyniach, których sadownicy używają w swojej codziennej pracy oraz podczas magazynowania. Dzięki temu klient będzie miał dostęp do świeżych, polskich owoców „prosto z drzewa", niekiedy z gałązkami. Natomiast sadownik zapewni produkt w łatwy sposób, bez dodatkowych czynności, oszczędzając koszty i czas. Wszystkie gruszki dostępne w sklepach Lidl Polska pochodzą z polskich sadów – posiadają oznaczenie „Produkt polski".

Owoce sprzedawane w skrzyniach pojawiły się w sklepach Lidl Polska po raz pierwszy w zeszłym sezonie. Spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem klientów. Taki sposób pakowania pozwala na mniejsze zużycie papieru, ponieważ skrzynie są wielokrotnego użytku. Co więcej, jest to działanie wspierające zero waste. Gruszki mogą wyglądać nieperfekcyjnie, są niesortowane, niekiedy z elementami liści i gałązek, ale w pełni wartościowe i pyszne, dlatego warto wspierać ich konsumpcję.

Gruszki odmiany konferencja będą dostępne we wszystkich sklepach Lidl Polska od czwartku, 30.09, do wyczerpania zapasów w promocyjnej cenie -50%, 2,99 zł/1 kg (cena regularna 5,99 zł). Na stronie www.kuchnialidla.pl Lidl Polska prezentuje dziesiątki przepisów na dania wytrawne, desery oraz przetwory z gruszką w roli głównej, w tym m.in. gruszki w syropie, winne gruszki w cieście francuskim, czy też grillowany indyk z gruszką i serem pleśniowym.

Gruszki w syropie, czyli słodki dodatek do deserów, lodów i ciast według Kuchni Lidla. Kawałki gruszek w lekkim syropie to pozycja obowiązkowa w domowej spiżarni!

Składniki:

2 kg gruszek

0,75 l wody

0,5 kg cukru

1 opakowanie cukru wanilinowego

1 cytryna

Przygotowanie:

Gruszki myjemy, obieramy, wydrążamy i kroimy na pół. Z cukru, wody i cukru wanilinowego

gotujemy syrop. Cytrynę kroimy w plastry. Na dnie słoika kładziemy 1 plaster cytryny i układamy

połówki gruszek (dość ciasno). Na wierzch również kładziemy plaster cytryny. Tak przygotowane

gruszki zalewamy gorącym syropem, zakręcamy słoiki i pasteryzujemy – w garnku ustawiamy słoiki

tak, aby się nie dotykały, a woda sięgała do 3/4 wysokości słoika. Gotujemy na małym ogniu 10 minut

od momentu zagotowania.

Informacje o firmie:

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 29 krajach funkcjonuje około 11.550 sklepów Lidl, a w Polsce około 760.

Kontakt: Strona www: https://www.lidl.pl Facebook: https://www.facebook.com/lidlpolska Instagram: https://www.instagram.com/lidlpolska YouTube: https://www.youtube.com/user/LidlPolskaPL