Na Świętego Marcina nie tylko gęsina! Świętomarcińska oferta sieci Lidl Polska

Dzień Świętego Marcina to święto bogate w tradycyjne smaki. Wielu słusznie kojarzy się z tradycyjnymi rogalami z białym makiem oraz gęsiną. Produkty te, wytworzone zgodnie z oryginalnymi recepturami, będą dostępne już od poniedziałku, 8 listopada, do wyczerpania zapasów we wszystkich sklepach sieci Lidl Polska.

11 listopada w Poznaniu obchodzony jest Dzień Świętego Marcina. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski świętują ten dzień uczestnicząc w specjalnym pochodzie, któremu przewodzi sam Święty Marcin zasiadający na koniu oraz dodatkowo zajadają słynne rogale świętomarcińskie. Produkt ten zdobył miano wyrobu regionalnego i stanowi powód do dumy wielu wielkopolskich cukierni. Aby mieć pewność, że zakupiliśmy oryginalne rogale świętomarcińskie należy zwrócić uwagę, czy posiadają certyfikat „Chronione Oznaczenie Geograficzne".

Swoją pasją do tego specjału mieszkańcy Wielkopolski zainspirowali także wiele innych regionów kraju, które w tym dniu chętnie próbują poznańskich rogali świętomarcińskich. Sieć Lidl Polska już od poniedziałku, 8 listopada, do wyczerpania zapasów proponuje swoim klientom rogale świętomarcińskie z certyfikatem „Chronione Oznaczenie Geograficzne" w cenie 19,95 zł/1 kg, przy

zakupie 4 sztuk obowiązuje zniżka -33%. Rogale przyjadą prosto z Wielkopolski do sklepów sieci w całej Polsce. Są wyrabiane ręcznie, zgodnie z tradycyjną recepturą. Wytwarza się je w oryginalny sposób, z użyciem białego maku.

11 listopada to także święto polskiej gęsiny, bardzo popularnej w kuchni staropolskiej, dzisiaj chętnie przyrządzanej na szczególe okazje. Kuchnialidla.pl proponuje wiele przepisów na dania z gęsiną, w tym m.in. piersi gęsi w pomarańczach, serwowane z pyzami i kapustą z jabłkami lub piersi gęsi z podgrzybkami, a także rosół z gęsi z warzywami. Już od poniedziałku, 8 listopada w sklepach Lidl w całej Polsce będzie dostępna gęsina, pierś lub nogi w cenie 29,90 zł/1 kg.

Oferta świętomarcińskich produktów spożywczych będzie dostępna we wszystkich sklepach Lidl Polska od poniedziałku, 8.11, do wyczerpania zapasów.

Informacje o firmie:

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 30 krajach istnieje około 11.550 sklepów tej marki, a w Polsce około 760.