W trosce o zdrowie, w trosce o planetę. Zacznij dobrze Nowy Rok z Vemondo od Lidl Polska!

Z roku na rok coraz więcej osób deklaruje większe zainteresowanie produktami roślinnymi. W dodatku aż 43 proc. Polaków ogranicza spożycie mięsa lub planuje wyeliminowanie go z diety1. Stąd stale rosnące zainteresowanie inicjatywami, takimi jak np. Veganuary, którego ideą jest zachęcanie producentów żywności oraz detalistów do wprowadzania produktów roślinnych do swojej oferty. Lidl Polska nieustannie śledzi trendy obecne na rynku i powiększa ofertę o produkty przeznaczone dla wegan, wegetarian oraz fleksitarian. Z myślą o nich, Lidl Polska zaprasza do wzięcia udziału w miesiącu wegetariańskim i skorzystania z najnowszej oferty na produkty marki Vemondo.

Ograniczanie produktów zwierzęcych w diecie na rzecz tych pochodzenia roślinnego zyskuje coraz większą grupę zwolenników. To właśnie z myślą o nich powstają takie inicjatywy, jak Veganuary (z ang. vegan - wegański, January - styczeń). To brytyjska akcja, mająca na celu zachęcanie producentów żywności, detalistów i sieci gastronomiczne do wprowadzenia większej liczby produktów roślinnych do swojej oferty. Jak wynika z danych organizatora inicjatywy najczęstszymi powodami, które skłaniają uczestników do wzięcia udziału w wyzwaniu są: chęć poprawy stanu zdrowia (46 proc.), dobrostan zwierząt (34 proc.) i troska o środowisko (12 proc.). Kwestie te są na tyle istotne, że Veganuary przyciągnął 250 tys. osób w 2019 roku, a rok później było ich blisko 500 tys.

Zgodnie z ideą „W trosce o lepsze jutro" Lidl Polska od wielu lat wspiera lokalne oraz globalne inicjatywy na rzecz społeczności i środowiska naturalnego. W ten sposób sieć chce aktywnie przyczyniać się do zmian w zakresie jakości życia, poziomu zdrowia czy ograniczenia wpływu ludzkości na degradację środowiska. W tym celu Lidl Polska nieustannie śledzi trendy obecne na rynku. W odpowiedzi na potrzeby coraz większej grupy osób starających się wprowadzić do swojej diety więcej produktów roślinnych czy też ograniczających spożycie mięsa, powiększa ofertę o produkty

przeznaczone dla wegan, wegetarian oraz fleksitarian zarówno pod markami własnymi jak i markami producentów. Sieć oferuje szeroki wybór produktów dla wegan m.in. BIO dżemy, masła orzechowe, pasty warzywne, kasze, oliwy i olej. Nie brakuje także alternatyw dla nabiału tj. vegangurty, vegangurty BIO, desery wegańskie, czy napoje roślinne Vemondo.

Z myślą o tej grupie klientów oraz wszystkich, którzy chcieliby wzbogacić swoją dietę o produkty roślinne, we wszystkich sklepach należących do sieci w maju 2020 r. wyodrębniono dedykowaną „Wege Strefę Lidla". Na tę chwilę w Wege Strefie Lidla klienci mogą znaleźć m.in. roślinne przekąski, alternatywy dla mięsa czy też pasty warzywne, hummus oraz tofu.

Warto zaznaczyć, że asortyment wegetariański dostępny w Lidlu jest każdego tygodnia rozszerzany o produkty sprzedawane w ramach tzw. czasowych promocji. Chcąc umożliwić klientom dostęp do szerokiej oferty tej kategorii asortymentu, w sklepach Lidl w następnych tygodniach pojawią się kolejne produkty marki Vemondo, m.in. wegańskie burgery, tofu czy jogurty roślinne.

Wege Miesiąc z Lidl Polska

Styczeń to dla wielu osób okazja do noworocznych postanowień, zadbania o kondycję czy wprowadzenia nowej diety. W związku z tym zachęcamy naszych klientów do wypróbowania naszej oferty roślinnej w ramach miesiąca wege.

Od 3.01 w sklepach Lidl Polska znajdziemy między innymi roślinne zamienniki potraw, które większości z nas kojarzą się z mięsem. Wśród propozycji dań na ciepło znajdziemy na przykład wegańskie nuggetsy z groszku Vemondo (8,99 zł/ 300g), wegańską lasagne Vemondo (11,99 zł/ 400g) czy wegański falafel Vemondo (6,99 zł/ 200g).

Amatorów zdrowych i smacznych przekąsek z pewnością zainteresują roślinne dodatki do potraw, jak choćby ketchup z dyni Kotlin (4,99 zł, 490g), wegańskie pesto Vemondo (4,99 zł/ 190g) czy wegański hummus Chef Select (3,99 zł/ 200g).

Osoby, które starają się wyeliminować ze swojej diety, takie produkty jak jaja czy żółty ser również znajdą coś dla siebie. W Lidl Polska dostępne będą wegańskie plastry Vemondo, które mogą być doskonałą alternatywą dla sera wytwarzanego z mleka, a także zamiennik jaj – Veggs wegańska alternatywa dla jajek (9,99 zł/ 102g).

W każdym tygodniu stycznia szykujemy specjalne promocje, a także kolejne nowości. Zachęcamy klientów do śledzenia naszej oferty na stronie lidl.pl, w aplikacji Lidl Plus oraz gazetkach dostępnych w sklepach stacjonarnych.

Oferta dostępna będzie w sklepach stacjonarnych Lidl Polska od poniedziałku, 3 stycznia do wyczerpania zapasów.

Informacje o firmie:

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy oraz w USA. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 30 krajach istnieje w przybliżeniu 11.550 sklepów tej marki, a w Polsce około 800.