Aż dla 83 proc. Polaków odpowiednie nawodnienie jest bardzo ważne.A po jaką wodę warto sięgać?

Wśród polskich konsumentów z roku na rok rośnie świadomość tego, jak korzystnie woda wpływa na nasz organizm. Jednak czy zdajemy sobie sprawę, że istotne jest także to, po jaki jej rodzaj sięgamy? Dla wielu osób najlepszym wyborem będzie woda alkaliczna, posiadająca zasadowe pH - niosące za sobą szereg dodatkowych benefitów, co docenia już ponad 50 proc. z nas. Poznaj zalety super wody Alcalia o najwyższym 9,36 pH na rynku!

Wiosna w pełni, a wysokie temperatury i piękna, czerwcowa pogoda sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz – od leniwego popołudnia w parku, poprzez długie spacery, aż po treningi outdoorowe. W ciągu całego dnia, a szczególnie podczas czasu spędzonego właśnie na dworze warto mieć przy sobie butelkę wody, która pozwoli nam utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia. Idealnym wyborem będą wody alkaliczne, posiadające właściwości zasadowe, takie jak Alcalia. Ta super woda, o najwyższym pH na rynku, skutecznie nawodni nasz organizm oraz zapewni nam dobre samopoczucie w ciągu całego dnia.

Woda z dodatkowymi korzyściami

Woda alkaliczna przede wszystkim skutecznie nawodni, pomoże nam w przywróceniu i w utrzymaniu odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, a także wesprze lepsze samopoczucie w ciągu całego, intensywnego dnia.

Fakt, że Polacy – jak wskazuje badanie przeprowadzone niedawno przez SW Research – coraz wyraźniej doceniają, jak ważne jest regularne nawadnianie organizmu jest bardzo budujący. Oznacza to, że coraz lepiej rozumiemy, jak istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jest dbanie o jego podstawowe potrzeby. Warto pamiętać, że regularne picie wody wspiera dbanie nie tylko o zdrowie fizyczne, ale także psychiczne – pomaga w dbaniu o nastrój oraz wspiera optymalne funkcjonowanie na poziomie koncentracji czy zarządzania stresem – podkreśla Daria Abramowicz, psycholog sportowa, na co dzień współpracująca z Igą Świątek.

Materiał reklamowyMateriał reklamowy Alcalia

Według badania „Poziom wiedzy Polaków na temat nawodnienia i wody alkalicznej", przeprowadzonego przez SW Research (2022), wybór konsumentów pada na wodę alkaliczną przede wszystkim ze względu na to, że wspomaga ona trawienie i metabolizm (69 proc.), pomaga w utrzymaniu lub przywróceniu homeostazy, czyli odpowiedniej równowagi organizmu (68 proc.), a także pozytywnie wpływa na samopoczucie (22 proc). Ostatni z benefitów przekona na pewno niezdecydowanych konsumentów, którzy w sezonie letnim przeplatają aktywność fizyczną z czasem spędzonym przy grillu. W przypadku tego drugiego, Alcalia zwiększy metabolizm i poprawi trawienie, szczególnie przy takich objawach jak np. zgaga, refluks czy wzdęcia spowodowane dużą ilością mięsa w diecie.

Warto, abyśmy coraz lepiej rozumieli także to, jakie korzyści niesie za sobą picie wody alkalicznej, a więc tak zwanej super wody. To właśnie woda alkaliczna nie tylko skutecznie nawadnia organizm (nie tylko na co dzień, ale także między innymi podczas podejmowania aktywności fizycznej), ale także, jak wskazują dane, wspiera dbanie o cerę, równowagę i metabolizm organizmu, a dzięki temu, po prostu pomaga zadbać o dobre samopoczucie. To szczególnie ważne w kontekście tego, jak wymagający jest nasz współczesny, codzienny świat, w którym często pędzimy. Dzięki rutynom dbania o podstawowe potrzeby, w tym picia wody, łatwiej nam utrzymać balans – dodaje Abramowicz.

Natomiast dla osób chcących poprawić swoją kondycję lub aktywnie odpocząć od ucztowania przy stole ważnym benefitem SUPER WODY będzie podkręcenie metabolizmu tłuszczy, a także zmniejszenie uczucia zmęczenia podczas wysiłku, co zostało potwierdzone w badaniu „Wpływ wody alkalicznej na metabolizm tłuszczy podczas długotrwałego wysiłku fizycznego (tlenowego) o niskiej intensywności" (2021) przeprowadzonym na osobach trenujących, przez zespół badawczy AWF Katowice, pod przewodnictwem dr. Jakuba Chyckiego.

Nawodnienie ma znaczenie. Woda niegazowana jest najczęściej wybieranym płynem nawadniającym, a świadomość osób na temat roli i znaczenia jej składu – mineralizacji, pH, systematycznie wzrasta. Pomimo wiedzy o konieczności dbania o stan nawodnienia i regularne picie wody, jej wybór nie zawsze jest racjonalny. Badania potwierdzają, że woda alkaliczna o pH >9,0, wykazuje szczególne właściwości nawadniające w porównaniu z wodą stołową i ta wiedza upowszechnia się. Woda alkaliczna pomaga w lepszym nawodnieniu, intensyfikacji metabolizmu tłuszczów i wspiera przed odwodnieniem podczas aktywności fizycznej – mówi dr Jakub Chycki.

Coraz częściej dostrzegamy nie tylko skuteczność wody alkalicznej w kontekście nawodnienia, ale także wybieramy ją ze względu na dodatkowe korzyści dla naszego organizmu – od 2021 roku świadomość kategorii wód alkalicznych wśród konsumentów wzrosła aż o 16 proc. (porównanie badań w ramach ogólnopolskiego panelu badawczego Ariadna, 2021 oraz SW Research, 2022). Warto więc wybrać się do najbliższego sklepu w poszukiwaniu Alcalii, która dostępna jest w szerokiej dystrybucji od 2021 roku, a według badania „Poziom wiedzy Polaków na temat nawodnienia i wody alkalicznej" jest wodą alkaliczną najczęściej wybieraną przez konsumentów. 

Materiał reklamowyMateriał reklamowy Alcalia

Copyright © Agora SA