Mikołajki firmowe - jak świętują je nowoczesne firmy?

Wielkimi krokami zbliżają się mikołajki, które już wiele lat temu wpisały się na stałe do firmowych kalendarzy. Możliwości, które aktualnie oferuje rynek, sprawiają, że pracodawcy decydują się na podarowanie swoim pracownikom przede wszystkim wyjątkowych doświadczeń oraz oryginalnych upominków. Coraz częściej możemy spotkać się z takimi mikołajkowymi atrakcjami jak firmowe warsztaty kulinarne, wspólne wyjście na karaoke czy biurowy Secret Santa, który zostawi na biurkach słodkie i wyszukane upominki. Na jakie pomysły najczęściej decydują się nowoczesne firmy? Podpowiadamy!

Wspólne celebrowanie mikołajek ze swoim zespołem, to dobry sposób na budowanie wspólnoty i zacieśnianie więzi między pracownikami. To także forma rozładowania napięcia i stresu, które czasem odczuwamy w pracy. Drobne niespodzianki, zabawne prezenty czy wspólne wyjście do restauracji tworzą miłą przerwę od codziennych obowiązków. 

Zobacz wideo Nie tylko Święty Mikołaj. Zobacz, kto rozdaje prezenty w Europie

Wspólne wyjście integracyjne 

Mikołajki to doskonała okazja do integracji pracowników. Poza świątecznymi dekoracjami i życzeniami warto przygotować coś, co ich zaktywizuje i pozwoli nawiązać relacje. Integracja przydaje się do pracy w mniejszych teamach oraz poprawia komunikację między różnymi działami. Gdy pracownicy przestają być dla siebie obcymi ludźmi, zaczynają postrzegać siebie jako drużynę. Warto jeszcze w listopadzie sprawdzić ofertę warsztatów kulinarnych, escape roomów oraz takich atrakcji jak karaoke czy minigolf. Możliwości, szczególnie w dużych miastach, jest dziś całe mnóstwo. Należy jednak z wyprzedzeniem dokonać rezerwacji, ponieważ zbliżający się 6 grudnia będzie z pewnością bardzo obleganym terminem w wielu miejscach. 

Fot. Warsztaty Kulinarne - PixabayFot. Warsztaty Kulinarne - Pixabay Materiał promocyjny public relations

Secret Santa i upominki dla zespołów

Jest to tradycja praktykowana przez wiele firm. Na czym polega? Zasada jest bardzo prosta. Losujemy osobę, dla której przygotowujemy prezent, a następnie 6 grudnia zostawiamy mikołajkową niespodziankę na biurku wybranej osoby. Wspólne rozpakowywanie paczek to świetna zabawa doskonale integrująca cały zespół.

Niekiedy w rolę podobną do Secret Santa włącza się sam pracodawca, zapewniając pracownikom drobne mikołajkowe upominki. Prezent, który po przyjściu do pracy znajdziemy na biurku lub na stole w firmowej kuchni, to miły gest ze strony pracodawcy. Co warto wręczyć pracownikom na tegoroczne mikołajki? Marka Nobilia, specjalizująca się w zestawach upominkowych dla biznesu, rekomenduje w tym roku jutowy woreczek z motywem świątecznym, kryjący pyszne zimowe słodkości, herbatę oraz minilampion. Taki upominek można dowolnie spersonalizować, nadając mu dodatkowo firmowego charakteru.

Fot. Nobilia - Woreczek Prezentowy Frosty XmasFot. Nobilia - Woreczek Prezentowy Frosty Xmas Materiał promocyjny public relations

Wspólny turniej gier

Gry planszowe, pojedynek w piłkarzyki, rozgrywka w szachy lub turniej w FIFĘ? Każda z tych propozycji sprzyja interakcjom między pracownikami, a dodatkowo rozwija umiejętności oraz wspiera zdrową rywalizację. Dodatkowo, taka forma spędzania czasu w biurze może stworzyć nieformalne środowisko sprzyjające budowaniu relacji. To także doskonały sposób na odstresowanie i wykorzystanie biurowej przestrzeni do integracji zespołów. Warto wcześniej zaplanować pracę tak, by 6 grudnia był rzeczywiście dniem gier i wspólnej zabawy. Możecie poświęcić na to choćby 2-3 ostatnie godziny pracy.

Fot. Gry Planszowe - PixabayFot. Gry Planszowe - Pixabay Materiał promocyjny public relations

Konkurs na najlepszy świąteczny sweter

W okresie przedświątecznym warto pozwolić sobie na więcej swobody i np. złagodzić zasady dress code'u, jeśli takie obowiązują w naszej firmie. Można też pomyśleć o specjalnym mikołajkowym przebraniu! Moment, który w grudniu zasługuje na szczególną uwagę, to Dzień Świątecznego Swetra. Jest to doskonała okazja do zorganizowania firmowego konkursu na najlepsze przebranie. Wspólne głosowanie i wybór zwycięskiej propozycji to kolejna możliwość integracji zespołu i budowania zaangażowania pracowników w życie firmy. Choć Dzień Świątecznego Swetra wypada w tym roku 13 grudnia, to możecie zorganizować swój własny, firmowy dzień, kiedy tylko chcecie. Może być to połączone ze zbliżającymi się mikołajkami.

Fot. Świąteczny sweter- PixabayFot. Świąteczny sweter- Pixabay Materiał promocyjny public relations

Zorganizowanie firmowych mikołajek może być ciekawym wyzwaniem dla każdej organizacji i instytucji. Warto pamiętać, że jest to świetna możliwość nie tylko do wspólnej celebracji, ale i docenienia pracowników. Wspólne spędzenie czasu, podarowanie uroczego upominku sprzyjają budowaniu relacji i integracji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.