To najpopularniejsze gwiazdy w polskim Internecie. Kto jest najcenniejszy w 2024 roku?

Już po raz 10. See Bloggers Łódź oraz InfluTool ogłaszają Ranking Najpopularniejszych Osób w Polskim Internecie. Kto jest na szczycie zestawienia TOP 100 i jest najcenniejszym polskim Influencerem w Internecie? Wielu Twórców wymienionych w zestawieniu będzie można spotkać w dniach 14-16 czerwca br. w Łodzi podczas największego Festiwalu Twórców Internetowych w Polsce See Bloggers Łódź.

Jubileuszowa, 10. edycja See Bloggers Łódź prezentuje najpopularniejsze gwiazdy Internetu w kategoriach: Influencer, Osoba Publiczna, Sportowiec, Instagramer, Bloger, YouTuber, TikToker. W badaniu, przeprowadzonym przez InfluTool za rok 2023, były brane pod uwagę następujące czynniki:

 • suma obserwujących,
 • popularność pod względem liczby polubieni, udostępnień i komentarzy,
 • zaangażowanie liczone na poziomie średnich wartości interakcji z pojedynczym wpisem,
 • ilość odwiedzin bloga.

W przypadku twórców wywodzących się z Internetu (youtuberów, instagramerów, tiktokerów) za kluczowy czynnik przyjęto engagement per post dla wiodącego kanału twórcy. Natomiast dla osób publicznych, sportowców i kluczowej kategorii Influencer roku - "popularity". To ważona średnia sumy polubień, komentarzy i udostępnień we wszystkich kanałach twórcy.

To najpopularniejsi twórcy kulinarni. Ich najbardziej chcemy oglądać

Poza rankingiem głównym, który skupia influencerów z różnych kręgów tematycznych, stworzone zostały też rankingi w poszczególnych kategoriach. Nie mogło zabraknąć oczywiście tej związanej z szeroko pojętymi kulinariami i jedzeniem. Jej królem okazał się Książulo! Popularny youtuber, który słynie z testowania knajp (od budek z kebabami po bardziej eleganckie restauracje), najostrzejszego jedzenia i cateringów, ma prawie 2,5 mln fanów, a jego popularność szacuje się na 22 401 853. Trzeba przyznać, że influencer ma bardzo mocną pozycję. Anna Lekka, która w tej kategorii zajęła drugie miejsce, ma popularność na poziomie 9 151 556 i 755 161 fanów. Podium zamyka Tortowe Ciocho.

W zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć najsłynniejszej restauratorki w Polsce, czyli Magdy Gessler. Gwiazda już od 14 lat prowadzi jeden z najpopularniejszych programów kulinarnych w Polsce - "Kuchenne rewolucje". Mimo że w tym roku premierę miał już 28. sezon produkcji, jej popularność wciąż nie słabnie. Gessler nadal potrafi przyciągnąć widzów i nadać programowi kolorytu.

Pierwszą dziesiątkę zamyka Rozkoszny. Młody kucharz i bloger, którego fani uwielbiają za proste, a jednocześnie nietuzinkowe przepisy, który zawsze się udają! Jego popularność zatacza coraz szersze kręgi. Pod koniec 2023 roku wydał swoją drugą książkę, którą, podobnie jak debiutanckie wydanie, z powodzeniem promował również w Stanach Zjednoczonych. Rozkoszny został też prowadzącym nowy program "MasterChef Nastolatki".

Tuż zanim uplasował się Matteo Brunetii. Kucharz o polsko-włoskim pochodzeniu zaskarbił sobie sympatię fanów prostymi, ale zawsze intrygującymi przepisami oraz nietuzinkowym stylem, w którym opisuje kolejne etapy wykonywania potrawy. Ci, którzy regularnie go oglądają, wiedzą zatem doskonale, czym jest "maszyna tortur", "pechowe pisklę" oraz że "ser musi być dojrzały, nie jak twój były".

See Bloggers Łódź. Lewandowscy mocno się trzymają. Roksana Węgiel szturmuje czołówkę

Czołówkę zestawienia Influencerów podobnie jak w zeszłym roku otwiera Robert Lewandowski. Za nim Wersow oraz Hi_Hania, która trafiła na podium z zeszłorocznego 37. miejsca! Do pierwszej dziesiątki awansował Książulo, a zamyka ją Anna Lewandowska.

Duże roszady nastąpiły w kategorii Osoba Publiczna w sieci. Bez zmian na czele – Anna Lewandowska oraz Doda. Sylwia Przybysz, Roksana Węgiel i Klaudia Halejcio szturmem pną się coraz wyżej i awansują na wysokie miejsca względem poprzedniego roku.

Nie do pokonania w kategorii Sportowiec Roku są Robert Lewandowski oraz Iga Świątek. Nowością jest trzecia pozycja wicemistrzyni świata w indor skydivingu – Mai Kuczyńskiej. Z kolei na szczycie Instagramu króluje Wersow!

Tak jak w zeszłym roku Make Life Easier otwiera zestawienie Blogera Roku. Na kolejnych miejscach Paula Jagodzińska, White Plate oraz Busem przez świat. Nowy lider YouTuba to Budda, który w zeszłym roku był na 3. miejscu. Zeszłoroczni zwycięzcy Friz i Wardęga tym razem poza podium. Z kolei nowa królowa TikToka to Lexy Chaplin!

Ranking główny został uzupełniony o rankingi cząstkowe (TOP 20) dla poszczególnych kategorii.

 • Lifestyle (1. miejsce: Wersow);
 • Fashion & Beauty (1. miejsce: Agnieszka Grzelak);
 • Entertainment (1. miejsce: Hi_Hania);
 • Food (1. miejsce: Książulo);
 • Sport & Fitness (1. miejsce: Anna Lewandowska);
 • Parenting (1. miejsce: Lena Olszewska);
 • Travel (1. miejsce: Mateusz "Myla" Muller);
 • Motoryzacja (1. miejsce: Budda);
 • Gaming (1. miejsce: Admiros).

Tegoroczna, jubileuszowa edycja największego Festiwalu See Bloggers Łódź odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2023 r. w EC1 w Łodzi. Festiwal to miejsce spotkań i wymiany doświadczeń z wieloma kreatywnymi warsztatami, panelami dyskusyjnymi, prelekcjami w strefie edukacyjnej czy przestrzeni otwartych w kreatywny sposób zagospodarowanych przez partnerów festiwalu. Wszystko zostanie podzielone na kilkanaście stref tematycznych. Nigdzie indziej nie ma tak bezpośredniego kontaktu widzów i Twórców w jednym miejscu.

"Ranking nie tylko wyróżnia poszczególnych twórców, ale też pokazuje, jak ewoluują i które kanały w sieci najbardziej inspirują. Decydując się na profesjonalną działalność w Internecie, chcemy, aby tak jak w każdej innej pracy, nasze działania zostały zauważone i docenione. Gratulujemy wszystkim, którzy znaleźli się w rankingu - z częścią osób z pewnością spotkamy się w tym roku na największym w Polsce Festiwalu Twórców Internetowych See Bloggers Łódź. Od samego początku celem naszego wydarzenia jest edukacja oraz integracja środowiska influencerów, mediów tradycyjnych i osób ze świata marketingu. Rozmawiamy na ważne tematy, które warto poruszać w sieci i dawać im rozgłos. Wierzymy, że nasza debata w gronie wyjątkowych osobowości ze świata Internetu i mediów wniesie wiele dobrego do działań internetowych wszystkich twórców i będzie inspiracją dla odbiorców" – mówią Anna i Jakub Zając, organizatorzy See Bloggers Łódź.

W trakcie wydarzenia, w sobotę 15 czerwca, podczas uroczystej gali zostaną przyznane nagrody #Hasztagi Roku. Statuetkami, podobnie jak w poprzednich latach, zostaną nagrodzeni nie tylko wpływowi, lecz także najbardziej konsekwentni w działaniu i zaangażowani twórcy w Internecie. W zeszłym roku statuetki otrzymali m.in. Magda Gessler, Cezary Pazura, Pani Architekt i Martyna Wojciechowska.

Ranking oraz szczegóły dotyczące See Bloggers można znaleźć na seebloggers.pl. Tam ruszyły też zapisy na wydarzenie dla twórców i influencerów.

Materiał promocyjny Public Relations festiwalu See Bloggers.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.