Czy zabraknie dostaw w sklepach? Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji komentuje

Koronawirus w Polsce staje się coraz głośniejszym tematem. Pod wpływem kolejnych informacji, wiele osób robi zapasy na wypadek przymusowej kwarantanny w domu. Przez to, w sklepach zaczyna brakować produktów. Czy grozi im brak dostaw?

Koronawirus a dostawy w sklepach. Mamy powody do zmartwień?

Koronawirus w Polsce to obecnie temat numer jeden. Co chwila dowiadujemy się o kolejnych zakażonych osobach. Wiele instytucji ogłosiło przerwę w pracy, a pracodawcy umożliwiają pracownikom pracę zdalną z domu. Wiele osób już teraz zaopatruje się w zapasowe jedzenie i środki pierwszej potrzeby z obawy, że sklepy zostaną pozamykane, a przynajmniej, że nie będą miały towarów z powodu braku dostaw.

Czy sklepy będą miały stałe dostawy?

Do tej obawy ustosunkowała się prezeska Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Na stronie organizacji opublikowano oficjalny komunikat w sprawie dostaw na wypadek pogorszenia się sytuacji w Polsce.

W związku z szerzącą się dezinformacją nt. koronawirusa Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zapewnia, iż sklepy wielkopowierzchniowe będą otwarte, a ciągłość produkcji i dostaw będzie nieprzerwana. Równocześnie POHiD dementuje fałszywe doniesienia nt. zamknięć placówek handlowych.

Do POHiD należą takie sklepy, jak Auchan, Carrefour, Biedronka, Lidl, Żabka, Tesco czy E.Leclerc. Można więc założyć, że komunikat dotyczy klientów wszystkich wymienionych sieciówek.

Zobacz wideo Czy grozi nam zamknięcie sklepów? Dworczyk: To nieprawda
Nie ma powodów do paniki – placówki handlowe będą otwarte, sieci handlowe są przygotowane na najgorszy scenariusz i ciągłość produkcji i dostaw towarów zostanie utrzymana.

- czytamy w komunikacie. Prezeska uspokaja, że sklepy są przygotowane na najgorszą ewentualność. Dodaje, że nie ma powodów do paniki - jedzenia ani innych produktów nie zabraknie.

Sektor handlu i produkcji żywności deklaruje utrzymanie ciągłości produkcji, dostaw i sprzedaży towarów. 90% produktów spożywczych sprzedawanych w sieciach handlowych pochodzi od polskich dostawców, sklepy posiadają odpowiednie zaplecza magazynowe i nowoczesne centra dystrybucji, stąd nie ma ryzyka braku żywności w kraju.
Sieci handlowe, zrzeszone w POHiD, przystąpiły do wdrażania procedur, zapewniających stałą, nieprzerwaną pracę centrów dystrybucyjnych i wszystkich sklepów
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.