Zrobimy zakupy w niedzielę? Prezeska Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji apeluje do rządu

Renata Juszkiewicz, Prezeska Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, prosi o wsparcie dla handlu. Apeluje do rządu, by po ustaniu pandemii utrzymane zostały przepisy, które łagodzą zakaz handlu w niedziele.

Jak argumentuje Prezeska POHiD, w obecnej sytuacji handel pełni bardzo ważną funkcję – ciągle umożliwia zaopatrzenie w żywność i produkty pierwszej potrzeby. Ale ludzie, gdy widzą puste półki, ulegają panice i są przekonani, że towaru zaczyna brakować.

Tymczasem towar jest, tylko musi być szybko i sprawnie dostarczan

– mówiła Juszkiewicz w Radiu TokFM. Więcej o dostawach w czasie panowania koronawirusa: Czy zabraknie dostaw w sklepach? Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji komentuje.

Łagodniejsze przepisy odnośnie do niedziel handlowych

W związku z obecną sytuacją załagodzono przepisy dotyczące dostaw towaru do sklepów – mogą  odbywać się również w niedzielę. Dla klientów sklepy są zamknięte. W sektorze handlu przewidziane są jednak duże straty. Dlatego Juszkiewicz apeluje o złagodzenie zakazu handlu w niedzielę, by można było odpracować straty. Postuluje też opóźnienie wprowadzenia podatku od handlu.

Zobacz wideo Płyn do dezynfekcji można zrobić samodzielnie. Zobacz, jak
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.