Produkowali wódkę z powietrza. W obliczu pandemii przerzucają się na żel antybakteryjny

W obliczu pandemii koronawirusa wiele firm stara się działać dla dobra ogółu. Nie inaczej jest z Air Co - start-upem, który zasłynął z produkcji wódki z powietrza. Teraz przerzuca się na wytwarzanie żeli antybakteryjnych.

Air Co to nowa marka na rynku alkoholi. Start-up powstał w zeszłym roku w Nowym Jorku i szybko zyskał popularność. Co się do tego przyczyniło? Sposób wytwarzania wódki. Producenci pozyskują alkohol z dwutlenku węgla, który pobierają z powietrza, łączą z wodą, a następnie poddają działaniu energii słonecznej. Jak czytamy na Portalu Spożywczym:

Proces wytwarzania trunku jest ujemny węglowo i został nagrodzony m.in. przez NASA i fundację XPrize.

Firmy mobilizują się w obliczu pandemii

W związku z tym, że trwa walka z pandemią koronawirusa, wiele firm postanowiło się w nią włączyć. Pisaliśmy między innymi o tym, że producenci oferują dostawy produktów do szpitali, a inni przerzucają siły produkcyjne na wytwarzanie płynów do dezynfekcji.

Zobacz wideo Żel do dezynfekcji możesz zrobić samodzielnie. Przedstawiamy prosty sposób.

Podobnie postanowili zrobić właściciele Air Co. Alkohol, który służy do produkcji wódki, przeznaczyli na wytwarzanie żeli antybakteryjnych. Tygodniowo będą w stanie wyprodukować około tysiąca buteleczek płynu o pojemności 50 ml. Zarząd zakłada jednak, że liczba ta może wzrosnąć.

Wyprodukowany przez start-up żel z 70-proc. stężeniem alkoholu ma być, we współpracy z władzami miasta Nowy Jork, rozdawany za darmo. Żadna część produkcji nie trafi na sprzedaż.

 - czytamy na Portalu Spożywczym.

Więcej o: