Biedronka i Tesco wprowadzają ułatwienia dla seniorów. Na czym polegają?

W związku z epidemią koronawirusa dwie popularne sieci handlowe - Biedronka i Tesco - wprowadzają ułatwienia dla seniorów. Wszystko by umożliwić im bezpieczne zrobienie zakupów i zminimalizować ryzyko zakażenia.

Choroba Covid-19, wywoływana przez nowego koronawirusa, jest szczególnie niebezpieczna dla osób starszych i obarczonych chorobami przewlekłymi. Mimo zalecanego pozostania w domu, wielu seniorów nie może sobie na to pozwolić. Od wtorku 24 marca w Biedronce i w Tesco zrobią zakupy na preferencyjnych warunkach.

Jakie zmiany wprowadza Biedronka?

W pierwszej godzinie otwarcia sklepów osoby starsze będą mogły wejść do nich jako pierwsze. Wszystko po to, by mogły spokojnie zrobić zakupy, a jednocześnie jak najkrócej przebywały w sklepie. Seniorzy, którzy przyjdą do sklepu w późniejszych godzinach, będą obsługiwani priorytetowo – pozostali klienci będą proszeni o przepuszczenie ich w kolejkach. Biedronka uruchamia także program „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Osoby starsze mogą wypełnić w sklepach specjalne formularze i zgłosić się do programu pomocy w zakupach. Formularze są przygotowane także dla osób chętnych do pomocy.

Zobacz wideo Emilewicz: Sklepy spożywcze zostaną otwarte

Seniorzy, którzy mają kartę Moja Biedronka, będą mogli zapłacić za zakupy dopiero w momencie ich odbioru. Otrzymają kartę programu „Czas na pomaganie seniorom 65+” i będą mogli przekazać ją wolontariuszowi, który zapłaci nią za zakupy. Po dostarczeniu zakupów senior przekaże należną kwotę wolontariuszowi, a ten wpłaci ją na kartę w dowolnym oddziale sieci.

Jakie zmiany wprowadza Tesco?

Sieć sklepów Tesco wprowadza specjalne godziny preferencyjne na zakupy dla osób starszych: będą one zaproszone między godziną 9:00 a 10:00. Oczywiście oddziały będą otwarte dla wszystkich klientów, ale Tesco prosi o zrozumienie i umożliwienie osobom starszym sprawne zrobienie zakupów.