Kielecki szpital rezygnuje z ciepłych posiłków od restauracji. Dlaczego?

Na profilach społecznościowych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach pojawiła się prośba, by lokalne restauracje zaprzestały dowożenia ciepłych posiłków dla pracowników szpitala. Rzecznika tłumaczy, że podyktowane jest to względami bezpieczeństwa.

Gest restauracji doceniony, ale...

W środę 25 marca na profilach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach pojawił się następujący komunikat:

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, dziękując bardzo za dotychczasowe wsparcie, prosimy wszystkie lokale gastronomiczne, które dowoziły pracownikom naszego szpitala posiłki, o zaprzestanie tej działalności

Podziękowano wszystkim przedstawicielom lokalnych firm gastronomicznym i ogłoszono, że od teraz przyjmowane będą jedynie produkty typu instant lub suche, z długim terminem ważności. Decyzja ta została podjęta ze względów bezpieczeństwa.

Zobacz wideo PGE Narodowy zachęca do zostania w domu. Pojawił się napis na elewacji.
Do minimum staramy się ograniczyć ruch na terenie szpitala. Chodzi o bezpieczeństwo zarówno osób, które przywoziły te posiłki, jak i tych, którzy je spożywali. Jesteśmy naprawdę ogromnie wdzięczni wszystkim za okazywaną nam pomoc

– podkreśliła rzeczniczka szpitala, Anna Mazur-Kałuża, cytowana przez Portal Spożywczy.

Potrzebne inne wsparcie

Mazur-Kałuża dodała także, że szpital otrzymuje wiele wsparcia od różnych instytucji. Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Społem zakupiła respirator, stowarzyszenie +Skrzydlaci+ komorę do przewożenia pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, zbierane są fundusze na drugi respirator. Dostarczane są także środki do dezynfekcji oraz kombinezony do ochrony dla funkcjonariuszy.

Więcej o: