Możliwe zmiany w dopuszczalnej liczbie osób w sklepach. Będą też kontrole policyjne

W sobotę odbył się briefing z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Zapytany, czy są planowane zmiany w rozporządzeniach dotyczących liczby osób na terenach sklepów, odpowiedział, że ewentualne zmiany będą wprowadzane na bieżąco.
Analizujemy całą sytuację epidemiczną, mobilność Polaków, patrzymy, jak te regulacje, które wprowadzamy, działają w polskich warunkach. Wydaje się, że w każdym tygodniu będziemy dostosowywali treść rozporządzeń do sytuacji bieżącej

- mówił Szumowski, cytowany przez portal Dla Handlu. Dodał także, że sytuacja będzie też analizowana w kontekście zbliżającej się Wielkanocy.

Wzmożone kontrole policyjne

Michał Dworczyk, szef KPRM, spytany o to, czy zwiększą się kontrole policyjne w sklepach, stwierdził, że takich kontroli będzie dużo, a w niektórych miejscach – więcej niż wcześniej. Uznał jednak, że większość Polaków rozumie sytuację i utrzymuje samodyscyplinę, jednak ze względu na to, że zdarzały się incydenty, kontrole muszą się odbywać.

Obecnie na terenie sklepu może przebywać trzykrotnie większa liczba klientów, niż wynosi liczba kas w danym sklepie. Klienci powinni zachować odpowiednie odległości – 1,5 m – zarówno oczekując na wejście do sklepu, jak i w nim.

Zobacz wideo Zobacz, jak zrobic coś z niczego, czyli przepis na pyszne danie z makaronem i konserwą.
Więcej o: