Obowiązkowe rękawiczki podczas zakupów. Jak poprawnie je nosić? [LIST]

Chyba wszyscy jesteśmy zdezorientowani ciągle zmieniającymi się regulacjami dotyczącymi tego, jak zachowywać się teraz w czasie zalecanej izolacji - napisała w liście pani Alicja. To wstęp do ciekawej dyskusji na temat noszenia rękawiczek ochronnych podczas zakupów.

Sama, jak wychodzę na spacer, na wszelki wypadek zabieram ze sobą coś, co jedzenia, żeby w razie kontroli policji udawać, że wracam z zakupów. Nie martwice się Państwo mieszkam w małej miejscowości i mam gdzie spacerować tak, żeby nie kontaktować się z ludźmi. Chociaż boje się przyznawać, że w ogóle wychodzę, żeby na narazić się ostracyzm społeczny.

Ale to, co wzbudza teraz we mnie najwięcej emocji to te nieszczęsne rękawiczki. Ludzie wrzucają do mediów społecznościowych zdjęcia, jak to przestrzegają zasad, siedzą w domach i wychodzą tylko na zakupy. Mają na sobie od razu maseczki i rękawiczki już w trakcie robienia zdjęcia! Przecież to jest jakiś absurd i robienie z ludzi głupków. Jaki to ma sens, jak delikwent założy je w mieszaniu, potem dotknie guzika w windzie, złapie za poręcz, dotknie brudnego telefonu, a może jeszcze wsadzi palec do nosa lub podrapie się po pupie! Litości! Założenie rękawiczek ma sens tylko wtedy, jeśli założymy je w sklepie tuż przed robieniem zakupów. I wtedy faktycznie gdy dotkniemy w sklepie koszyka, czy plastikowej klapy od pojemników z pieczywem, nie będziemy roznosić zarazków.

Powinni Państwo o tym napisać, bo ludzie się lansują w internecie na swoją rzekomą dbałość o innych, a to, co robią, jest po prostu bez sensu. Maseczki tak, rękawiczki też tak, tylko jeśli używamy ich z głową.

Zobacz wideo Płyn do dezynfekcji - jak zrobic go samodzielnie w domu?

***

Od redakcji: Od drugiego kwietnia noszenie rękawiczek ochronnych podczas zakupów jest obowiązkowe. Sklepy muszą je zapewnić, a jeśli mamy własne, możemy używać również ich. Jak to robić, by to miało sens?

Jak poprawnie używać rękawiczek ochronnych?Jak poprawnie używać rękawiczek ochronnych? grafika: gazeta.pl

Może was również zainteresować: Przez koronawirusa obawiasz się kupować chleb luzem? GIS podpowiada, co możesz zrobić

Więcej o:
Komentarze (3)
Obowiązkowe rękawiczki podczas zakupów. Jak poprawnie je nosić? [LIST]
Zaloguj się
 • tygrysio_misio

  Oceniono 2 razy 2

  Największym bezsensem było noszenie rękawiczek przez kasjerki. To miałoby sens tylko wtedy, gdyby zmieniały je po każdym kliencie.

  Ale ludzie nie ogarniają noszenia jednorazowych rękawiczek. A teraz wciska im się jednorazowe maseczki chirurgiczne, które po godzinie staną się doskonałym siedliskiem dla byle gówna.

 • nutka7.17

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli po drodze wstępuję po zakupy do trzech kolejnych sklepów, powinnam mieć co najmniej 3 pary rękawiczek, a poprawnie czwartą parę po wyjściu z domu na zakupy i piątą parę wracając z zakupów do domu, no i może jeszcze jedna zapasową na wszelki wypadek. Czyli łącznie 6 par rękawiczek jednorazowych podczas jednego wyjścia z domu na zakupy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX